انگلیس سفیر روسیه را احضار کرد

کدخبر: 405911
اقتصاد نیوز : وزارت خارجه انگلیس پنجشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفیر روسیه در این کشور را احضار کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، وزارت امور خارجه انگلیس و لهستان سفرای روسیه در لندن و ورشو را احضار کردند.

وزارت خارجه انگلیس  پنجشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرده که سفیر روسیه در این کشور را احضار کرده است. راشاتودی به نقل از وزارت خارجه انگلیس گزارش داد که احضار «آندره کاریلین» در واکنش به انتشار گزارش‌هایی از حملات سایبری روسیه و اعزام نیرو به مرز اوکراین صورت گرفته است.

انگلیس روسیه را به اتخاذ «رفتار خصمانه» در برابر اوکراین و افزایش تنش با این کشور متهم کرده است.

نزدیک به یک هفته است که اوکراین و روسیه بر سر جدایی‌طلبان در شرق اوکراین وارد تنش شده‌‌اند. در سایه  درخواست کمک کی‌یف از غرب و آمریکا و تلاش برای عضویت در ناتو، روسیه نیز نیروهای زیادی به مرز اوکراین اعزام کرده و مسکو بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، در صدد است رزمایش برگزار کند.

در همین راستا، وزارت خارجه لهستان  نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «سرگئی آندری‌یف»، سفیر مسکو در ورشو را احضار کرده است.

سایت وزارت خارجه لهستان اعلام کرد که امروز (۱۵ آوریل) سفیر روسیه به وزارت احضار شده و یادداشت دیپلماتیکی به وی تسلیم شده که در آن سه تن از کارمندان سفارت روسیه در ورشو «عنصر نامطلوب» شناسایی شده‌اند.

ورشو این سه دیپلمات روسیه را به نقض قوانین دیپلماتیک و اقدام به فعالیت علیه خود متهم کرده است. وزارت خارجه لهستان همچنین در این بیانیه از اقدام آمریکا در تحریم شخصیت‌های روس استقبال و همبستگی کرده است.

وزارت خارجه روسیه نیز در واکنش به این اقدام واشنگتن، سفیر ایالات متحده آمریکا در مسکو را احضار و مراتب اعتراض خود از این اقدام را به وی ابلاغ کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما