وحشت اسرائیل از مذاکرات وین/ اعتراف بزرگ درباره قدرت هسته ای ایران

کدخبر: 406572
اقتصاد نیوز : یک مقام از ژنرال های ارشد رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که متوقف کردن فعالیت های هسته ای ایران کار ساده ای نیست.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، مطرح شدن این حرف ها از زبان ژنرال اسرائیلی در زمانی که مذاکرات جاری ایران و گروه ۱+۴ در وین با هدف لغو تحریم های آمریکا علیه ایران و حفظ برجام روند مثبتی را طی می کند، حکایت از نگرانی و استیصال تل آویو دارد.

تارنمای شبکه آمریکایی سی ان بی سی به نقل از ژنرال یادلین نوشت که در حمله به تاسیسات هسته ای عراق و سوریه در سال های ۱۹۸۱ و ۲۰۰۷ میلادی نقش و مشارکت داشته است، تاکید کرد که انجام عملیاتی مشابه این حمله ها علیه برنامه هسته ای ناممکن است. 
اوسیراک معروف به تموز نخستین و تنها راکتور اتمی عراق بود که در زمان حکومت صدام در ۱۸ کیلومتری جنوب شرقی بغداد توسط فرانسوی ها در دست احداث بود و درسال ۱۹۸۱ میلادی در حمله هوایی نیروهای ارتش صهیونیستی بطور کامل نابود شد.
این ژنرال صهیونیست اذعان کرده که برنامه هسته‌ای ایران پراکنده و بسیار محفوظ ‌است.
سخنان یادلین در حالی است که رژیم صهیونیستی با هدف تحت الشعاع قراردادن روند رو به جلو مذاکرات هسته ای در وین برای رفع تحریم های آمریکا ، دست به خرابکاری و تروریسم هسته ای علیه تاسیسات نطنز زده است.
هفته گذشته عوامل رژیم صهیونیستی با اقدامی تروریستی و خرابکاری در تاسیسات هسته ای نظنز، سعی در متوقف کردن آن را داشتند اما نتیجه این اقدام تروریستی آغاز غنی سازی ۶۰ درصد از سوی ایران بود که آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز آن را تایید کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما