نصحیت ترامپ به بایدن درباره پوتین

کدخبر: 407001
اقتصاد نیوز : "دونالد ترامپ" رئیس جمهور سابق آمریکا معتقد است: داشتن روابط خوب با رئیس جمهوری روسیه بسیار مهم است و واشنگتن باید روابط خود با مسکو را سرو سامان بدهد تا روسیه بیش از پیش به سمت همکاری با چین سوق پیدا نکنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ترامپ، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا اعلام کرد که دولت جدید ایالات متحده باید روابط خود با روسیه را سرو سامان بدهد تا مقامات مسکو بیش از پیش به سمت همکاری با چین سوق پیدا نکنند.

ترامپ در برنامه‌ای از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: «داشتن روابطی خوب با "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه، بسیار عالی است. ایالات متحده باید با روسیه روابط و همکاری داشته باشد تا این کشور به سمت همکاری‌های نزدیک‌تر با چین گرایش پیدا نکند.»    

این توصیه ترامپ در حالی است که جو بایدن دقیقاً دو روز پس از مذاکرات تلفنی خود با پوتین که در جریان آن پیشنهاد مذاکرات حضوری در یک کشور ثالث، به منظور بررسی مسائل دوجانبه را مطرح کرد، روز پنج‌شنبه دستور اعمال تحریم‌های جدیدی علیه روسیه را امضاء کرد که بر اساس آن، محدودیت‌‌هایی برای 32 شخصیت حقیقی و حقوقی روسی در نظر گرفته شده و شرکت‌های آمریکایی نیز از داشتن روابط مالی با روسیه منع شده‌اند. علاوه بر این، 10 تن از کارکنان سفارت روسیه در واشنگتن نیز از ایالات متحده اخراج شدند.

مسکو نیز روز جمعه در اقدامی تلافی‌جویانه، 10 دیپلمات آمریکایی را اخراج کرد، سفرهای دیپلماتیک مقامات وزارت خارجه آمریکا به روسیه را به 10 نفر در سال محدود کرده، سیستم استفاده از کارکنان اداری و فنی روسی یا کشورهای ثالث در نمایندگی‌های دیپلماتیک آمریکا در روسیه را متوقف و علاوه بر این، 8 مقام بلندپایه کنونی و سابق آمریکا که در تحقق سیاست‌های ضدروسی در ایالات متحده نقش دارند را نیز ممنوع الورود اعلام کرد. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما