اعتراف فرمانده سنتکام به قدرت نظامی ایران

کدخبر: 407198
اقتصاد نیوز : فرمانده سنتکام در جلسه ای در کنگره آمریکا با اشاره به توان نظامی ایران، آن را مانعی برای برتری کامل (دفاع) هوایی آمریکا در منطقه تلقی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کنت مک کنزی، فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای تروریستی آمریکایی در منطقه موسوم به سنتکام روز سه شنبه در یک جلسه استماع کنگره مدعی شد که ایران با کاهش برتری نظامی آمریکا در منطقه، تهدیدی هر روزه برای آمریکا و متحدانش در خاورمیانه دارد. 

بنابر گزارش بلومبرگ، مک کنزی در گزارشی مکتوب به کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شد که آن چه نیروهای حوثی تحت حمایت ایران در یمن خواند، از ماه ژانویه بیش از ۱۵۰ موشک بالستیک، موشک های کروز و حمله های پهپادی علیه اهداف نظامی، زیرساختی و غیرنظامی علیه عربستان سعودی انجام داده اند. 
او هشدار داد که به‌کارگیری گسترده پهپادهای کوچک و متوسط از سوی ایران برای  «جاسوسی و حملات» به معنای آن است که  «برای اولین بار پس از جنگ کره، ما در حال عملیات بدون برتری کامل (دفاع) هوایی هستیم». 
این فرمانده آمریکایی ادامه داد که تا وقتی این سامانه های هوایی نامعلوم، مشخص نشوند و شکست داده نشوند، وضعیت به نفع حمله کننده خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما