روسیه تهدید شد

کدخبر: 407395
اقتصاد نیوز : در حالی که اوکراین با حمایت کشورهای اروپایی و آمریکا مشغول تنش‌زایی با روسیه است، اما اتحادیه اروپا مسکو را به تهدید ثبات در اروپا متهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، به نوشته خبرگزاری «تاس»، اتحادیه اروپا بامداد پنجشنبه مدعی شد: «روسیه باید از فعالیت‌هایی که امنیت و ثبات در اروپا را تهدید می‌کند و با تعهدات بین‌المللی مسکو مغایرت دارد، دست بردارد».

بر این اساس، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این بیانیه ادعا کرد: «ما قاطعانه با اقدامات خرابکاری سرویس‌های اطلاعاتی روسیه علیه منافع و امنیت اتحادیه و کشورهای عضو مقابله خواهیم کرد».

در حالی که این جمهوری چک بود که ابتدا دیپلمات‌های روسی را اخراج کرد اما بورل با محکوم کردن واکنش مسکو به این اقدام تحریک‌آمیز، گفت از تمام گام‌های بعدی پراک علیه روسیه حمایت می‌کند.

بر اساس این گزارش، وی در این باره مدعی شد: «اتحادیه اروپا حمایت کامل خود از جمهوری چک را اعلام کرده و از اقدامات اتخاذشده توسط مسئولان آن پشتیبانی می‌کند و آماده است تا از اقدامات بیشتر آن حمایت نماید. اتحادیه اروپا واکنش بیش‌ازحد و تهدیدهای متعاقب فدراسیون روسیه علیه جمهوری چک را محکوم می‌کند».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما