این دختر زیبای خفته واقعی است

کدخبر: 407735
اقتصادنیوز : دختر جوان شبها و روزهای پیاپی در خواب است و هیچ کس قادر به بیدار کردن او از این خواب سنگین نیستند بطوریکه ماجرا تحت بررسی پزشکی قرار گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک ،داستان زیبای خفته را حتما شنیده اید، داستان شاهزاده ای که توسط یک پری خبیث طلسم شد و به خوابی عمیق و طولانی رفت و همان خواب چند ده ساله دلیلی بود تا او را زیبای خفته بنامند. حالا در دنیای واقعی دختری زندگی می کند که دچار خواب طولانی و غیرطبیعی شده است به طوریکه روزها و شبهای متمادی در خواب است و توان بیدار شدن ندارد به همین دلیل به او لقب " زیبای خفته ی در زندگی واقعی " یا " دختر خوابیده ی کالیمانتان جنوبی " داده اند.

" ایچا " 17 ساله، دختر جوان اندونزیایی بعد از 13 روز خواب پیاپی به یکی از سوژه های داغ رسانه ها و شبکه های اجتماعی در این کشور تبدیل شد. سال 2017 بود که این اتفاق افتاد و او برای اولین بار درگیر اختلالی نادر شد که او را از بیدار شدن از خواب ناتوان می ساخت، ماجرای خواب زیاد او برای بسیاری جذاب بود و سعی در پیگیری وضعیت او داشتند.

بعد از بیدار شدن از خواب 13 روزه " ایچا " دو مورد دیگر از این نوع خواب را تجربه کرده است که با زمان 1.5 روزه و 9 روزه در گزارشات به آنها اشاره شده است. بعد از این اتفاقات یعنی بعد از بیدار نشدن این دختر از خواب پس از 7 روز ، والدین " ایچا " او را به بیمارستانی در " بانجارماسین" منتقل کردند تا آزمایشات لازم برای تشخیص مشکل دخترشان انجام شود اما بررسی ها نتیجه ی خاصی نداشتند و تنها پاسخی که علم پزشکی به این مشکل داده است وجود علائم " هایپرسومنیا " یا پرخوابی بود.

 این اختلال نوعی بیماری عصبی است که فرد را دچار پرخوابی کرده و او به راحتی قادر به بیدار شدن از خواب نیست و حتی بعد از بیدار شدن از خواب همچنان احساس خستگی دارد. " زیبای خفته ی کالیمانتان جنوبی " در بیمارستان بالاخره بیدار شد و به خواب 9 روزه ی خود پایان داد اما با وضعیت جسمی ضعیف و نامناسب.

پدر این دختر می گوید:دخترم 7 روز تمام در خانه خواب بود و هرچه تلاش می کردم بیدار نمیشد. در خواب قادر به خوردن و بلعیدن غذا بود اما نمیتوانست از این حالت جدا شده و چشمانش را باز کند. 2 روز بعد از انتقال او به بیمارستان یعنی در روز نهم و در حالی که بسیار ضعیف شده بود از خواب بیدار شد.

اینکه "ایچا" یا همان " زیبای خفته ی در زندگی واقعی " دوباره به خواب طولانی فرو نرود غیرقابل پیش بینی است و پزشکان گفته اند که هر لحظه ممکن است او دوباره به خواب رفته و روزها در خواب باشد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما