پسر مهدی کروبی: فایل صوتی ظریف از دوستان ساکن خارج به دستم رسیده بود

کدخبر: 408690
اقتصاد نیوز : محمدتقی کروبی به انتشار فایل صوتی ظریف واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز، محمدتقی کروبی، در واکنش به انتشار فایل صوتی ظریف در اینستاگرام خود نوشت:

اندر حکایت فایل گفتگوی دکتر ظریف

در دو روز گذشته صحبت های بسیاری پیرامون فایل گفتگوی وزیرخارجه کشورمان شنیده و خوانده ایم. در باره شکل و محتوی این فایل سخن بسیار است که باتوجّه به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به نظر می رسد مهمترین هدف از زمان درز عامدانه آن همین انتخابات است. 

شب گذشته قصد داشتم در یکی از اتقاق های کلاب هاوس نکاتی را پیرامون درز این فایل بگویم که به دلیل طولانی شدن آن برنامه و تقارن آن با برنامه دیگرم توفیق صحبت نشد. 

من فایل این گفتگوی صریح را پنج روز پیش از طریق یکی از دوستان ساکن خارج از کشور دریافت و از محتوی آن مطلع شدم. با یک روز فاصله همین فایل را از دوست دیگری هم دریافت و متوجّه شدم این فایل همچون آب روان در حرکت است و در حال دست به دست شدن میان جمعی از فعّالان سیاسی. 

یقین کردم برنامه ای هدفمند بدون لحاظ کردن منافع ملّی و در راستای انتخابات پیش رو در درز این فایل جذاب وجود دارد. امّا پای کدام جریان: دولت یا حاکمیت؟ این سؤالی بود که ذهن مرا به خود مشغول کرده بود. 

موضوع درز و منافع احتمالی از آن را با اخوی، حسین آقا صحبت کردم که او پس از صحبت با یکی از مشاوران دولت که از درز آن شوکه شده بود نقش دولت را از اساس منتفی دانست، اگرچه تحلیل من قدری با ایشان متفاوت بود. یک روز بعد شنیدم این فایل صوتی در اختیار چهره های شناخته شده و سرشناس اصلاح طلب داخل هم قرار گرفته است. اینکه چرا با وجود درز فایل و دست به دست شدن آن در داخل و یقین در انتشار، اعتبار نشر آن به رسانه ای در خارج داده شد نکته ای ست که از آن هم نباید غافل بود.

امیدوارم در روزهای آینده بتوان بیشتر درباره محتوی این گفتگو آنهم بدون حب و بغض سخن گفت چراکه ریشه بخش مهمّی از گرفتاری های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دیروز، امروز و به حتم فردای کشور را باید در همین دوگانگی حاکمیت و مردم جستجو کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما