معمار برجام در پنتاگون پست گرفت

کدخبر: 408983
اقتصاد نیوز:یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده آمریکایی و معماران توافق هسته‌ای ایران، با تأیید مجلس سنای این کشور به سمت معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی منصوب شد.

به گزارش اقتصاد نیوز، به نقل از فارس،بعد از دو ماه بررسی صلاحیت «کالین کال» به‌عنوان گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور جدید آمریکا برای معاونت پنتاگون در امور سیاسی، مجلس سنای این کشور شامگاه چهارشنبه با این انتصاب موافقت کرد.

به نوشته خبرگزاری «جوئیش تلگرافیک»، کال که یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده آمریکا در زمان حصول توافق هسته‌ای ایران بود، با حاشیه کم ۴۹ رأی مثبت و ۴۵ رأی منفی توسط سناتورهای آمریکایی برای سمت معاون وزیر دفاع این کشور در امور سیاسی تایید شد.

در جلسه بررسی صلاحیت کال در کمیته نیروهای مسلح سنا که حدود دو ماه پیش برگزار شد قانونگذاران جمهوری‌خواه او را بر سر مواضع گذشته‌اش در خصوص برجام به شدت سوال‌پیچ کردند.

وی در آن جلسه که ۱۴ اسفندماه برگزار شد دلیلش مخالفتش با سیاست موسوم به «فشار حداکثری» علیه ایران را اینطور توصیف کرد: «نگرانی من درباره فشار حداکثری این بود که ایران را به سمت شتاب دادن به برنامه هسته‌ای خود و دامن زدن به اقدامات تحریک‌آمیزش برای به دست آوردن اهرم فشار ترغیب خواهد کرد. هر دوی این اتفاقات رخ داده‌ است».

برخی از سناتورها در آن جلسه برخی از توییت‌های کال را که در بردارنده موضع‌گیری‌های تندی علیه جمهوری‌خواهان بود نمایش داده و گفتند برخی از اظهارات هیجان‌محور او موجب می‌شود او فرد مناسبی برای قرار گرفتن در جایگاهی که نیازمند تعامل با همه گروه‌ها جهت اتخاذ تصمیم‌های سیاسی مناسب است، نباشد.

او در آن جلسه با حمایت از ترور جنایتکارانه و بزدلانه سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، به سئوال سناتوری که پرسیده بود که آیا دنیا بدون سردار سلیمانی به مکان بهتری تبدیل شده پاسخ مثبت داد، اما گفت از تبعات تنش‌زای اقدام ترامپ در انجام این عملیات نگران بوده است.

تیتر یک
  • مرز یک میلیونی گرم طلا شکسته شد

    اقتصادنیوز: امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ در اولین روز هفته تمام بازارها روند صعودی داشتند. روز شنبه طلای ۱۸ عیار توانست با…

از دست ندهید
بلیط هواپیما