خبرهای جدید درباره آخرین وضعیت واکسن کرونای کوبایی

کدخبر: 409065
اقتصادنیوز: دو واکسن از پنج واکسن کرونای کوبا در حال سپری کردن مرحله سوم آزمایش بالینی هستند تا این کشور که تحت تحریم‌های گسترده واشنگتن قرار دارد به یکی از کشورهای پیشرو در تولید واکسن در آمریکای جنوبی تبدیل شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، کوبا با داشتن دو واکسن کرونا که در مرحله سوم آزمایش بالینی قرار دارند در حال پیشروی به سوی تبدیل شدن به نخستین کشور احتمالی در آمریکای لاتین است که واکسن کرونای داخلی خود را دارد.

کوبا که جزیره‌ای با 11 میلیون جمعیت بوده و چندین دهه است که تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد 5 واکسن کرونا دارد که دو واکسن این کشور با نام‌های «سابرانا 02» و «آبدالا» از ماه پیش در مرحله سوم آزمایش بالینی قرار دارند.

بر اساس گزارش‌ها، قرار است که 44 هزار نفر واکسن سابرانا 02 را دریافت کرده و حدود 44 هزار داوطلب نیز واکسن آبدالا را دریافت خواهند کرد.

مرکز مهندسی ژنتیک و بیوفناوری که در حال توسعه واکسن آبدالا است امیداور است که نتایج موثر آزمایش این واکسن اوایل ماه ژوئن (اواسط خرداد) مشخص شود و انتظار می رود که نتایج واکسن سابرانا 02 که توسط موسسه «فاینالی» توسعه یافته در ماه می (اردیبهشت) نهایی شود.

مرحله سوم واکسن سابرانا 02 در کشورهای دیگر از جمله ونزوئلا و ایران نیز در حال انجام است.

اوایل ماه جاری میلادی، ونزوئلا اعلام کرد که قراردادی با کوبا امضا کرده که به این کشور امکان می‌دهد تا واکسن آبدالا را در این کشور تولید کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما