دستگیری معاون نزدیک به ابوبکر البغدادی در استانبول

کدخبر: 409590
اقتصاد نیوز : منابع امنیتی ترکیه تاکید کردند، نیروهای سازمان اطلاعات ترکیه دست به عملیات شناسایی و بازداشت مظنونان مرتبط با داعش زدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری آناتولی اعلام کرد، نیروهای امنیتی ترکیه امروز، یکشنبه در شهر استانبول یک خارجی را که تصور می‌شود با ابوبکر بغدادی، سرکرده سابق داعش ارتباط داشته، بازداشت کردند.

منابع امنیتی ترکیه تاکید کردند، نیروهای سازمان اطلاعات ترکیه دست به عملیات شناسایی و بازداشت مظنونان مرتبط با داعش زدند.

این منابع تصریح کردند: سازمان اطلاعات ترکیه توانست یک فرد خارجی را رصد کند که در سال ۲۰۱۴ در مناطق درگیری بوده و در داخل تشکیلات داعش اقدام به آموزش نظامی کرده و پستی بالا در این تشکیلات داشته و همیشه همراه سرکردگان داخل این تشکیلات و تصمیم‌گیران آن بوده است.

منابع خاطرنشان کردند، تحقیقات نشان داد که فرد خارجی نقشی در عبور دادن ابوبکر البغدادی، سرکرده سابق داعش به مناطق امن در سوریه قبل از ترورش در حمله آمریکایی در منطقه ادلب در سال ۲۰۱۹ داشته است.

به گفته منابع، این فرد همچنان با اعضای داعش در مناطق درگیری مرتبط بوده است.

این منابع اشاره کردند، او روز چهارشنبه در عملیات منطقه اتاشهیر در بخش آسیایی استانبول بازداشت شد. تحقیقات از او توسط پلیس استانبول ادامه دارد.

تیتر یک
  • پیش بینی روند بازار ارز در ۲۸ اردبیهشت

    اقتصاد نیوز:برخی از معامله گران انتظار نوسان قیمت دلار بین دو کانال ۲۲ و ۲۳ هزار تومانی را دارند. این در حالی است که…

از دست ندهید
بلیط هواپیما