واکسن روسیه در چند دز تزریق می‌شود؟

کدخبر: 410408
اقتصاد نیوز : آیدار ایشوخاماتوف، مدیر کل مرکز چوماکووا و عضو متناظر آکادمی علوم روسیه در یک بیانیه جدید گفت: ممکن است برخی از افراد نیاز به دریافت سه دز از واکسن «کووی‌واک» (CoviVac) داشته باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، تاس نوشت، مدیر کل مرکز چوماکووا روسیه گفت: ممکن است برخی از افراد نیاز به دریافت سه دز از واکسن «کووی‌واک» داشته باشند.

آیدار ایشوخاماتوف، مدیر کل مرکز چوماکووا و عضو متناظر آکادمی علوم روسیه در یک بیانیه جدید گفت: ممکن است برخی از افراد نیاز به دریافت سه دز از واکسن «کووی‌واک» (CoviVac) داشته باشند.

واکسن «کووی‌واک» یک واکسن کامل ویروسی است. در این داروها یا از ویروس‌های مصنوعی ضعیف شده که قادر به ایجاد بیماری نیستند و یا ویروس هایی را که قبلاً کشته شده اند (غیرفعال) استفاده می‌کنند.

ایشوخاماتوف، مدیر این مرکز به خبرگزاری تاس گفت:  مرکز علمی فدرال چوماکووا روسیه برای تحقیق و توسعه محصولات ایمنی و بیولوژیکی، سه دز واکسن کووی‌واک برای تزریق را در نظر گرفته است.

وی ادامه داد:ما به دنبال سطح نجومی آنتی بادی نیستیم  زیرا هدف ما محافظت از از بیماری شدید است. اثر اپیدمیولوژیک بسیار مهم است  که به معنی کاهش موارد ابتلا به بیماری است.

سومین واکسن روسیه که مجاز به استفاده گسترده شده پس از گذشت ۶ ماه از تزریق، از داوطلبان در برابر ویروس کرونا محافظت کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما