سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

سهمیه واکسن 80 ساله ها محفوظ است

کدخبر: 410437
اقتصادنیوز : سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: افراد بالای ۸۰ سال اصلا نگران نباشند که نوبتشان می‌سوزد، بلکه سهمیه واکسن او کنار گذاشته شده و محفوظ است.

علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: افراد بالای ۸۰ سال اصلا نگران نباشند که نوبتشان می‌سوزد، بلکه سهمیه واکسن او کنار گذاشته شده و محفوظ است.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، علیرضا رئیسی گفت: افراد بهبود یافته‌ای که بیشتر از ۳ تا ۶ ماه قبل کرونا گرفتند، دوباره می‌توانند واکسن بزنند ولی کمتر از این زمان، فعلاً توصیه نمی‌شود و می‌توانند بعدا که سه تا شش ماه گذشت برای تزریق اقدام کنند.

وی افزود: ما افراد را به دو گروه تقسیم کردیم، ۸۰ ساله‌هایی که در سامانه‌ی الکترونیک پرونده دارند و با آنها تماس گرفته می‌شود و تزریقشان در حال انجام است ولی مشکل ما افرادی است که پرونده ندارند و در سامانه نیستند، که ما هم از قبل اعلام کرده بودیم افرادی که در سامانه نیستند از شنبه‌ی هفته آینده برای این افراد پیامک می‌رودتا حضور پیدا کنند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، بیان کرد: نکته اساسی این است که افراد بالای ۸۰ سال اصلا نگران این نباشند که نوبتشان می‌سوزد یا اگر ۷۵ ساله‌ها را اعلام می‌کنیم، اگر فرد هشتاد ساله‌ای مانده بود که واکسن نزده، نگران نباشد که دیگر به او نمی‌رسد، بلکه سهمیه واکسن او کنار گذاشته شده و محفوظ است و این طور نیست سهمیه آنها استفاده شود.

وی گفت: توجه داشته باشید که نباید پشت در مراکز تجمعی شکل بگیرد چون همین باعث ایجاد شیوع بیماری خواهد بود.

رئیسی افزود: تا آخر این هفته اگر با افراد در اولویت تماس گرفته نشد، هفته آینده یعنی شنبه ساعت ۱۴ سامانه باز می‌شود و آنجا کد ملی و شماره تماس خود را ثبت می‌کنند تا همکاران ما با آنها تماس بگیرند و سهمیه هیچکسی هم سوخت نمی‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما