حمله هوایی اسرائیل به سوریه و غزه

کدخبر: ۴۱۱۲۹۵
اقتصادنیوز : منابع خبری روز دوشنبه گزارش دادند، بالگرد اسرائیل منطقه‌ای در غرب سوریه را هدف قرار داد. همچنین هواپیماهای رژیم اسرائیلدوشنبه شب مناطقی در نوار غزه را هدف قرار دادند.
حمله هوایی اسرائیل به سوریه و غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بالگردهای اسرائیل عصر امروز (دوشنبه) منطقه ای در حومه شمالی قنیطره را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، بالگرد رژیم صهیونیستی منزلی در روستای «عین التینه» واقع در شمال استان قنیطره را هدف قرار داد.

این گزارش می افزاید، در این حمله، یک غیرنظامی زخمی شد و نیروهای امدادی وی را به بیمارستان قنیطره منتقل کردند.

پنجشنبه گذشته نیز رژیم صهیونیتس به شهرک «جباتا الخشب» واقع در حومه قنیطره حمله کرده بودند که این حمله خسارتی در پی نداشت.

سوریه بارها در نامه‌ های جداگانه به دبیر کل سازمان ملل متحد و رییس شورای امنیت اعلام کرده که حملات مکرر رژیم صهیونیستی علیه خاک، حاکمیت و استقلال این کشور، تهدیدی برای ثبات منطقه و صلح و امنیت بین المللی است.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، هواپیماهای رژیم صهیونیستی همچنین شمال نوار غزه را هدف قرار دادند، که بر اثر این حمله سه فلسطینی شهید شدند.

همچنین توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی اهداف در منطقه بیت حانون در شمال نوار غزه را هدف قرار داده است.

این حملات در حالی صورت می گیرد که حملات گسترده موشکی نیروهای مقاومت فلسطین به شهرک های صهیونیستی هم مرز با غزه و قدس اشغالی آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش رسانه های صهیونیستی، گردان های القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین یک گشتی ارتش رژیم صهیونیستی در حاشیه باریکه غزه به وسیله موشک کورنت هدف قرار داد که بر اثر این حمله یک صهیونیست زخمی شد.

سخنگوی گردان‌های «عزالدین القسام» پیش تر در بیانیه ای برای خروج نظامیان صهیونیست از مسجدالاقصی ضرب الأجل تعیین کرده بود.

بنابر اعلام رسانه ها، طی درگیری های امروز میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در محله شیخ الجراح و اطراف مسجد الاقصی دستکم ۳۰۰ فلسطینی زخمی شدند.

حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان در قدس شرقی با محکومیت جهانی همراه بوده است.

صهیونیست ها در ماه مبارک رمضان با یورش به منطقه باب العمود و صحن‌های مجاور مسجد الاقصی، به سمت فلسطینیان روزه دار گاز اشک آور پرتاب کردند و آنان را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند.

بر اساس این گزارش، هزاران شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی  و دروازه باب العمود یورش بردند و حملات در ماه مبارک رمضان افزایش یافته است.

اشغالگران صهیونیست همچنین پس از دستگیری فلسطینی ها، ده ها نفر از آنان را از قدس اخراج و خانه های آنان را نیز تخریب کردند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید