حماس شرط کاهش تنش ها با اسرائیل را اعلام کرد

کدخبر: 412364
اقتصاد نیوز : جنبش فلسطینی حماس، جنبش حاکم در نوار غزه به واسطه ها در مذاکرات با اسرائیل گفته است که آتش بس تقاضای اصلی فلسطینی ها برای کاهش شدت درگیری ها در منطقه است.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، این مطلب را خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در خارج از فلسطین امروز شنبه  15 مه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی TRT Arabic اعلام کرد.
 

خالد مشعل گفت: "اسرائیل باید اخراج مردم از شیخ جراح را متوقف کرده، کسانی را که در نتیجه تشدید اخیر در بیت المقدس شرقی بازداشت شده اند،  آزاد نمود، نیروهای امنیتی را از مسجد الاقصی خارج کند و تجاوزات در غزه را متوقف سازد."

وی افزود ترکیه، قطر و مصر برای کاهش تنش و قطع حملات اسرائیل در نوار غزه و اورشلیم تلاش می کنند.

پیشتر اطلاع حاصل شد شد که طی چهار روز گذشته در نتیجه گلوله باران اسرائیل حداقل 34 کودک در نوار غزه کشته شده اند. ئر اسرائیل دو کودک قربانی درگیری بین اسرائیلی ها و فلسطینیان شدند.

14 مه، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از فلسطین و اسرائیل خواست که بلافاصله عملیات جنگی را متوقف کنند. وی گفت که تعداد بسیار زیادی از غیرنظامیان در جریان تشدید درگیری ها در خاورمیانه جان خود را از دست داده اند. به گفته وی ، این تنها می تواند تشدید افراط گرایی و فعالیت های افراط گرایانه در منطقه شود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در ارتباط با تشدید درگیری فلسطین و اسرائیل  روز یکشنبه 16 مه جلسه اضطراری تشکیل خواهد داد

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما