اخبار تازه درباره تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در شهر تهران

کدخبر: 412550
اقتصاد نیوز : رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان تهران گفت: در مرحله دوم بررسی صلاحیت داوطلبان در شهر تهران، ۹۰درصد افراد تایید صلاحیت شده و امکان ورود به عرصه رقابت را خواهند داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، احمد نادری با تشریح روند بررسی شکایات توسط هیات نظارت شهر تهران افزود: از مجموع ۲۶۰۰ داوطلب شرکت در انتخابات شورای شهر تهران، در مرحله اول بررسی‌ها مجموعا تعداد ۴۸۲ نفر توسط هیات اجرایی و هیات نظارت رد صلاحیت شدند، که پس از اعلام شکایات این تعداد از افراد و ارایه مدارک تکمیلی، طی بررسی مجدد در مرحله دوم توسط هیات نظارت شهر تهران، تعداد ۲۰۰ نفر از این افراد تایید صلاحیت شده و به عرصه رقابت انتخاباتی بازگشتند.

نادری ضمن ابراز خرسندی از افزایش تعداد تاییدصلاحیت ها پس از مرحله دوم بررسی هیات نظارت در شهر تهران اظهار کرد: بحمدلله با آگاه سازی مناسب و اطلاع رسانی همگانی که برای داوطلبان در شهر تهران صورت گرفت، بسیاری از افراد نسبت به رفع نواقص پرونده خود اقدام نمودند و عوامل اجرایی هیات نظارت نیز با وسواس فزاینده نسبت به حق الناس تک تک داوطلبان، جزییات کامل وضعیت هر فرد را مورد بررسی دقیق قرار داده و همین امر موجب افزایش آمار تاییدصلاحیت‌ها نسبت به مرحله اول بررسی ها شد.

وی افزود: خدا را شاهد می‌گیریم که طی ۱۰ روز اخیر، همکاران من در هیات های نظارت استان تهران بصورت شبانه روزی فعالیت کردند و با بررسی جز به جز مدارک و استعلامات، پرونده یکایک داوطلبانی را که ثبت شکایت کرده بودند بررسی شد و نتیجه این دقت نظر و وسواس در حق الناس توسط اعضای هیات های نظارت منجر به این شد که در شهر تهران تعداد زیادی از افرادی  که در مرحله اول به دلایل مختلفی ازجمله نقص در مدارک، عدم استعفا از پست‌ها و مسئولیت‌های رسمی که می‌بایست طبق قانون از آن کناره گیری می‌کردند و سایر دلایل طبق مفاد قانون انتخابات شوراها، پرونده‌شان مورد بازنگری قرار گرفته و تایید صلاحیت شدند.

رئیس هیات نظارت استان تهران تصریح کرد: با توجه به حساسیت حداکثری که نسبت به حقوق کلیه داوطلبان در قانون انتخابات لحاظ شده است، فرصت دیگر برای کلیه داوطلبانی که طی دو مرحله قبلی صلاحیت آنها تایید نشده است وجود دارد تا با مراجعه به فرمانداری نسبت به اعلام شکایت مجدد و درخواست بازنگری در پرونده خود را ثبت کنند.

وی در ادامه افزود: کلیه داوطلبانی که می‌خواهند وضعیت آنها برای نوبت سوم مورد بررسی قرار گیرد، می‌توانند از فردا مورخ ۲۶اردیبهشت‌ماه به مدت ۴ روز نسبت به ثبت درخواست و اعلام شکایت خود اقدام کنند. این مرحله سوم بررسی صلاحیت‌ها طی مدت ۱۴ روز پس از پایان مهلت قانونی اعلام شکایات صورت میگیرد و نتیجه نهایی وضعیت این افراد در مورخ ۱۶خردادماه اعلام می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما