رد صلاحیت کاندیدای اصلاح طلب انتخابات از سوی شورای نگهبان صحت دارد؟

کدخبر: 412922
اقتصاد نیوز : دفتر محسن رهامی داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به خبر سازی ها و شایعات به رد صلاحیتش واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دفتر حجت الاسلام و المسلمین محسن رهامی داوطلب شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم در واکنش به خبرسازی‌ها و شایعه رد صلاحیت خود واکنش نشان داد و نوشت:  شایعه‌پراکنی‌ها با قصد تسویه حساب سیاسی و فاقد اعتبار حقوقی است؛ پشت این گمانه‌ها حب و بغض است.

در متن این بیانیه آمده است:

مرجع نهایی احراز، عدم احراز و یا رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، تنها شورای نگهبان است که تاکنون بررسی صلاحیت‌ها در این شورا آغاز نشده است و لیست‌های منتشره حاصل گمانه‌زنی‌های سیاسی و همراه حب وبغض و سوگیری سیاسی و با اهداف خاص منتشر می‌شود.

محسن رهامی داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری نیز اعلام داوطلبی کرده بود که بنا به درخواست بزرگان اصلاحات، در راستای حفظ وحدت بین اصلاح طلبان و اعتدال‌گرایان و پیش از اعلام نهایی صلاحیت داوطلبان توسط شورای محترم نگهبان انصراف داد.

در اکوایران ببینید:۴۰ نفر به میز شورای نگهبان رسیدند

با توجه به سابقه ۸ سال نمایندگی مجلس و موضوع بند ج ماده ۷۱ قانون، او تمامی شرایط مصوبه اخیر التصویب شورای محترم نگهبان (مصوبه مورخ ۱۴۰۰/۲/۸) را دارا است.

 لذا شایعه‌پراکنی‌ها با قصد تسویه حساب سیاسی بوده و فاقد ارزش و اعتبا حقوقی است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما