اثربخشی واکسن های موجود کووید 19 در برابر انواع سویه ها

کدخبر: 413684
اقتصادنیوز : مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت (WHO) در اروپا گفت: واکسن‌های موجود کووید-۱۹ از اثربخشی لازم در برابر انواع سویه‌های کروناویروس برخوردار است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ "هانس کلوگ" مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا عنوان کرد: واکسن‌های کووید-۱۹ که در حال حاضر برای مقابله با این بیماری در کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار دارد می‌تواند در برابر تمامی سویه‌های کروناویروس مصونیت ایجاد کند.

وی افزود: مسئولان سلامت باید مراقب افزایش موارد ابتلا به این بیماری ناشی از کروناویروس هندی باشند؛ اما واکسیناسیون و اقدامات کنترلی به جلوگیری از شیوع آن کمک می‌کند.

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا تاکید کرد: تمامی ویروسهای کووید-۱۹ که تاکنون ظهور پیدا کرده اند به واکسن‌های موجود و در دسترس واکنش نشان داده اند.

کشورهای سراسر اروپا توزیع واکسن کروناویروس از چندین شرکت داروسازی مختلف از جمله فایزر، مدرنا، آسترازنکا، جانسون اند جانسون را آغاز کرده اند.

وی تاکید کرد: از زمان شناسایی سویه ای از کروناویروس در هند موسوم به B.۱.۶۱۷ تاکنون دستکم ۲۶ کشور از ۵۳ کشور منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت به آن گرفتار شده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا با بیان اینکه ما هنوز در حال کسب اطلاعات در مورد سویه جدید هستیم، اظهار کرد: این سویه می‌تواند با سرعت کافی گسترش پیدا کند و جایگزین سویه جهش یافته در انگلیس موسوم به B.۱.۱.۷ شود.

 

تیتر یک
  • فدرال رزرو پیش‌بینی‌های خود را به‌روزرسانی کرد؛

    اقتصادنیوز: بانک فدرال انتظارات تورمی خود را افزایش داده و انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد.…

از دست ندهید
بلیط هواپیما