این دو علامت شدت کرونا را مشخص می کنند

کدخبر: 415093
اقتصادنیوز :‌نتایج یک مطالعه نشان می دهد میزان غیرعادی اکسیژن خون و میزان تنفس از عوامل پیش بینی کننده وخامت حال بیمار در خانه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز، مطالعه محققان دانشگاه واشنگتن بر روی ۱۰۹۵ بیمار کرونایی بستری شده در بیمارستان نشان داد که با دو علامت سلامت یعنی سرعت تنفس و اشباع اکسیژن خون، مرگ و میر بالاتر قابل پیش بینی است.

دکتر «نیل چاترجی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «یافته ها نشان می‌دهد برای برخی از افراد مبتلا به کووید ۱۹، این دو علامت می‌تواند بیانگر مراجعه سریع به بیمارستان باشد.»

محققان در این مطالعه، ۱۰۹۵ بیمار ۱۸ سال به بالا را که به خاطر کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده بودند مورد بررسی قرار دادند.

محققان مشاهده کردند در مقایسه با افرادی که با میزان نرمال اکسیژن خون در بیمارستان بستری شده بودند، بیماران دارای کمبود اکسیژن در خون در زمان پذیرش ۱.۹ تا ۳.۲ بار بیشتر در معرض خطر مرگ و میر بودند.

در مقابل، سایر علائم بالینی در زمان پذیرش در بیمارستان نظیر ضربان قلب، فشارخون و دمای بدن با نرخ مرگ و میر مرتبط نبودند.

محققان توصیه می‌کنند افرادی که نتیجه آزمایش کووید ۱۹ شأن مثبت است، به ویژه افرادی که در معرض خطر بیشتر عوارض جانبی ناشی از سن بالا یا چاقی هستند، حتماً میزان اکسیژن خون زیر ۹۲٪ را کنترل کنند.

همچنین اندازه گیری ساده میزان تنفس هم خیلی مهم است. اگر در هر دقیقه ۲۳ بار نفس می‌کشید، باید با پزشک تماس بگیرید. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما