این شهر عجیب و خوفناک را جن‌ها ساخته‌اند ! + عکس

کدخبر: 415232
اقتصاد نیوز : شهر پترا یک شهر تاریخی در بیابان های اردن می باشد و دارای بناها و صخره های عجیبی است که گفته می شود ساخت آن ها کار جن ها می باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، آیا شهر جن ها واقعیت دارد ؟ آیا ساخت شهر جن ها به دست نیروهای ماورا طبیعی است ؟ چرا به این شهر زیبا ، شهر جن ها می گویند؟ .

شهر پترا یکی از عجایب هفتگانه دنیاست و درسال 2007 در میراث  یونسکو  ثبت جهانی شد . پترا شهری تاریخی در دل بیابان های کوهستانی اردن است. این شهر  پایتخت  حکومت  باستانی  نبطیان از عرب های شمال جزیره بوده است .

تصاویر-شهر-تاریخی-پترا (1)

این شهر عجیب در دل صخره هایی سرخ رنگ کنده کاری شده ، آنچنان دارای ظرافت و جذابیت است که بسیاری را بر این گمان می اندازد که ساخت آن کار انسان ها نیست بلکه نیروهای ماورای طبیعی در ساخت آن دست داشته اند و روایت است که «جن ها» به انسانها در بالا بردن این بنا کمک کرده اند.

یکی از جذاب ترین جاهای شهر پترا قصر البنت است که عده ای ساخت آن را کار جنیان می دانند، موجودات فرا زمینی که مدتی در این قصر زندگی می کردند و سال ها بعد از نظرها ناپدید گشته اند.

بسیاری از مردم همچنان بر این باورند که هم اکنون در شب ها از این شهر باستانی صداهای عجیبی شنیده می شود و همین حرف ها باعث شده که توریست ها از این شهر فقط در روز دیدن کنند. شایعه وجود اجنه در پترا شهری که به شهر «اجنه» نام گذاری شده، آن قدر زیاد است که حتی محلی ها نیز رای ورود به منطقه سنگی پترا میترسند.

شهر پترا در 262 کیلومتری جنوب شهر عمّان پایتخت اردن ودر غرب راه اصلی بین این شهر و بندر عقبه قرار گرفته است.

این شهر تاریخی و زیبا را به خاطر گل سرخ گون بودنش به نام المدینة الوردیة نیز نامیده شدهاست. نام قدیم این شهر سلع بود، یعنی صخره، رومیان نامش را به زبان خودشان ترجمه نمودهاند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما