علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم،

برای مبارزه با اژدهای هفت سر فساد به میدان انتخابات آمده‌ام

کدخبر: 416838
اقتصاد نیوز : زاکانی گفت: برای مبارزه با اژدهای هفت سر فساد آمده‌ام و معتقدم ریشه مشکلات کشور در همین‌جاست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم، عصر امروز (پنجشنبه 13 خرداد) با حضور در برنامه «گفتگو با دوربین» شبکه اول سیما، به تشریح برنامه‌های خود در انتخابات ریاست جمهوری پرداخت.

مهمترین محورهای اظهارات این نامزد انتخاباتی در این برنامه به این شرح است:

- برای مبارزه با اژدهای هفت سر فساد آمده‌ام و معتقدم ریشه مشکلات کشور در همین‌جاست. 

- علاوه بر تجربه طولانی حضور در ارکان مختلف مجلس و مبارزه مستمر با فساد و رانت، پیش از مجلس یازدهم در مجمع عالی بسیج با 88 هزار نفر از عوامل تاثیرگذار در 21 اندیشکده در سراسر کشور ارتباط دائم داشته‌ام و امروز هم در مرکز پژوهش‌های مجلس با هزاران جوان نخبه و اندیشمند مرتبط بوده‌ام؛ از رهگذر تمام این تجارب توشه‌ای به دست آورده‌ام.

- امروز مسببان وضع موجود، مدعی اصلاح کشور شده‌اند و هیچکسی مسئولیت 8 سال اخیر را برعهده نمی‌گیرد.

- یک بار در دولت سازندگی و یک بار الان تورم بالای 49 درصد داشته‌ایم. امروز تورم نقطه به نقطه بالای 50 درصد و تورم سالانه 40 درصد است، دولت هم با تورم خودش را اداره می‌کند.

- باید با انتخاب یک راه درست، این مسیر را تغییر داد و بر این اساس، یک برنامه تحولی در ۴ محور آماده کرده‌ایم که شامل «اقتصاد و مدیریت»، «اجتماع و فرهنگ»، «سیاست و امنیت» و «سیاست خارجی» می‌شود.

- امروز در حوزه مسکن، در شهرستان‌ها 28 سال و در تهران 66 سال زمان انتظاری است که یک نفر صاحبخانه شود.

- کانون حرکت ما جهش تولید است و در این مسیر، علاوه بر حذف مقررات زائد و بروکراسی‌های فلج‌کننده، باید پیشران‌های اقتصاد از جمله حوزه مسکن را به حرکت درآورد.

- دو دشمن اصلی اقتصاد کشورمان، فساد اقتصادی و دیوان‌سالاری است که باید از طریق توسعه دولت الکترونیک و شفافیت برطرف شود.

- علت اسفناک بودن امروز شرایط کشور، این است که دولت خودش را رقیب تولیدکننده می‌داند و بانک‌ها نیز به بنگاهداری رو آورده‌اند. بورس نیز با بی‌کفایتی برخی مسئولین و دعوت نابجای آنها به این روز افتاده است.

- به شما مردم وعده می‌دهم که در سال اول دولتم با عنوان دولت اقدام و اصلاح، با همه وجود ببینید که بر دولت، عالمان عامل و خدمتگزار تکیه زده‌اند.

- امروز مدارس باید به دست معلمان، به محلی برای سرمایه‌گذاری و تحول در کشور تبدیل شود، اما ساختار معیوب و محتوای گیرکرده در 20 سال پیش، محل مراجعه دانش‌آموزان شده است.

- جامعه آینده، جامعه دیگری است و بر این مبنا، باید برای تحول در آموزش و پرورش اقدام کرد.

- از اسفند 98 قرارگاهی با شرایط مشخص در قم برای مبارزه با کرونا تشکیل دادیم، اما گوش شنوایی برای مبارزه درست با کرونا وجود نداشت.

- اولین گام دولت اقدام و اصلاح، اصلاح خود دولت خواهد بود؛ لذا با توزیع قدرت در کانون شهرستان‌ها، تلاش خواهیم کرد که قاعده اعمال قدرت را اصلاح کنیم  نهادسازی نوینی انجام دهیم.

- در دولت اقدام و اصلاح برای اجرای اصول هشتم و 27 قانون اساسی، هر هفته از شنبه تا چهارشنبه مردم در محل‌های مشخص و در قالب نهادسازی‌های نوین صورت گرفته، با مسئولان ارتباط خواهند داشت.

- تحول در سیاست خارجی از طریق توسعه ارتباط با 15 کشور همسایه و محور مقاومت، از جمله برنامه‌های دولت آینده خواهد بود.

- تحول در اداره کشور میسر نخواهد شد، جز با حضور و مشارکت شما مردم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما