در شبانه روز گذشته

افزایش 60 درصدی بستری بیمان کویید 19 در خراسان شمالی

کدخبر: 417298
اقتصادنیوز : ​ آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های استان خراسان شمالی در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به مدت مشابه آن ۶۰ درصد بیشتر شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نفل از ایرنا، براساس گزارش رسمی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی در  ۲۴ ساعت گذشته ( ۱۶ خرداد )  ۵۱ بیمار جدید با نتیجه قطعی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان بستری شدند که در مقایسه با مدت مشابه قبل ( ۱۵خرداد) حدود ۶۰ درصد افزایش یافت.
طبق این گزارش در همین مدت نیز یک بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان جان خود را از دست داد.
براساس گزارش داشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی هم اکنون ۲۲۵ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان بستری و تحت درمان قرار دارند.

عادی انگاری کرونایی در خراسان شمالی 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی عادی انگاری کرونایی را دلیل اصلی بالا بودن میانگین آمار بیماران مبتلا به کویود ۱۹ در این استان دانست و گفت : در شبانه روز گذشته ۵۱ بیمار جدید در بیمارستان های این استان بستری شدند که این آمار در مدت مشابه حدود ۳۰ نفر بود.
دکتر سید احمد هاشمی اظهارداشت : در همین مدت یک بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های خراسان شمالی جان خود را از دست داد که در مقایسه با ۲۴ ساعت قبل آمار جان باختگان تغییری نداشت.
به گفته وی هم اکنون ۲۲۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان بستری هستند که این آمار در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۴ نفر بود و در همین مدت بیش از ۱۰ درصد به بیماران بستری در بیمارستان های استان نیز افزوده شد.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا استان خراسان شمالی اظهارداشت : با وجود قرار گیری استان در وضعیت شکننده، همچنان حدود ۴۰ درصد از شهروندان این خطه شمالشرق کشور از ماسک استفاده نمی کنند و میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک هم اکنون ۶۰ درصد است.
دکتر هاشمی راهکار اصلی برای مقابله با کرونا را تا قبل از همگانی نشدن تزریق واکسن را استفاده از ماسک اعلام کرد و از گروههای سنی مشمول واکسن  کرونا نیز خواست تا برای دریافت  واکسن در سامانه به آدرس salamat.gov.ir  ثبت‌نام کنند تا به ترتیب سنی به صورت هوشمند و از طریق پیامک نوبت‌دهی شوند.
وی با اشاره به واکسیناسیون ۸۱ درصد افراد بالای ۸۰ سال در کشور، تصریح کرد: این میزان در استان ۷۱ درصد بوده که علت آن خودداری این افراد از تزریق واکسن است.

براساس آمار رسمی، استان خراسان شمالی از اسفندماه ۹۸ وارد همه گیری ویروس کرونا شد  و از فرودین ماه سال جاری نیز با روند افزایشی آمار بیماران کووید ۱۹ در بیمارستان ها وارد فاز چهارم این بیماری شد به طوری که هم اکنون حدود ۵۰ درصد از تخت های بیمارستانی ویژه بیماران کووید ۱۹ در اشغال این بیماران قرار دارد و از ابتدای شروع ویروس کرونا  تاکنون بیش از یکهزار و ۲۰۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان جان خود را از دست دادند.
علاوه بر آن براساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت و درمان که ۱۳ خردادماه سال جاری منتشر شد از هشت شهرستان این استان چهار شهرستان بجنورد؛ شیروان، مانه و سلقمان و اسفراین در وضعیت نارنجی و چهار شهرستان راز و جرگلان، فاروج، گرمه و جاجرم در وضعیت زرد کرونایی قرار داردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما