مدیر حوزه‌های علمیه کشور

امکانات حوزه‌های علمیه برای نامزدهای انتخاباتی صرف نمی شود

کدخبر: 417332
تهران مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: امکانات حوزه‌های علمیه برای نامزدهای انتخاباتی صرف نمی‌شود و رسالت حوزه‌های علمیه افزایش مشارکت مردم در انتخابات است.

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های  علمیه کشور  در نشست روحانیون و مبلغین شهرستان ورامین که به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت یوم الله ۱۵ خرداد در ساختمان مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکرم که در ایام ۱۵ خرداد در جمع پیشگامان نهضت اسلامی حضور یافته و توفیق یافتم عالم جلیل القدر، آیت الله محمودی که عمر خود را در خدمت مردم با مجاهدت مخلصانه سپری کردند زیارت کنم و از نشانه‌های بزرگی این عالم و ابوالشهید وجود فرزندانی برومند در حوزه ترویج فرهنگ اسلام در سطح استان تهران است.

وی ادامه داد: دل‌های حوزویان مالامال عشق به امام راحل بوده است و دشت ورامین از نام‌های بسیار جذاب در حوزه علمیه برای ما بوده است و شما ورامینی‌ها پیشگام در دفاع از مرجعیت و امام بودید و در روزگار سیاه که نسل امروز شاید نتواند آن را درک کند، مردم این خطه پیشگام و پیشتاز حرکتی عظیم شدند و تا مرز شهادت و آخرین مراحل ایثار و فداکاری پیش رفتند و این خاطرات از نوجوانی با من همراه بوده است و این مجاهدت در راه خدا و پیشاهنگی روحانیت و مجاهدت مردم این منطقه تا امروز نیز تداوم پیدا کرده است.

رئیس حوزه‌های علمیه کشور با تشکر از نقش پررنگ مردم دیار ۱۵ خرداد در مسیر انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز وجود تعداد بالای شهدای دفاع مقدس، جانبازان و شهدای مدافع حرم در این منطقه نشانه استمرار این راه طولانی از ۱۵ خرداد سال ۴۲ است و باید سر تعظیم برابر این امت بزرگوار فرود بیاوریم و امیدواریم مسئولان نیز در مسیر دفاع از ولایت و شهیدان و خدمت به مردم عزیز و شریف راه را ادامه دهند.

وی در خصوص شهادت امام صادق(ع) نیز بیان کرد: درباره جایگاه بزرگ امام صادق(ع) و احیاگری اندیشه‌های ناب شیعی همین بس که ایشان شیخ الائمه بودند و فرق دوران امامت ایشان با ائمه دیگر این است که در فرصت‌های ایجاد تحول بزرگ و نقطه عطف عظیم احیا اسلام، توانستند چهارهزار شاگرد که رهاورد این جهاد عظیم علمی بود را تربیت کنند.

آیت الله اعرافی منزلت علمی امام صادق(ع) و گسترش آن در جهان اسلام را شگفت‌انگیز توصیف و اظهار کرد: حدیث امام صادق(ع) تمام معارف اسلامی را در برگرفته است و حدود ۸۰ درصد معارف فقهی و اخلاقی ما در این احادیث وجود دارد و افتخار ما این است که در قرون گذشته حوزه‌های علمیه گنج فاخر امام صادق (ع) صیانت و به نسل‌های بعدی منتقل کردند.

عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی اظهار کرد: انقلاب اسلامی در این عصر این افتخار را دارد که گفتمان این اندیشه ناب را احیا کرده است و امروز به برکت ۱۵ خرداد و شهادت امام صادق (ع) و حضور چهل باره در عرصه انتخابات و صدها مرتبه در راهپیمایی‌ها، جمهوری اسلامی ایران صاحب گفتمان و اندیشه مترقی و جهانی است و مبادا این اندیشه را با ضعف‌ها و سستی‌ها خدشه‌دار کنیم که خطایی بزرگ است.

وی افزود: پیام جمهوری اسلامی در جهان خریدار دارد و در کشورهای منطقه، پیروزی جمهوری اسلامی دلها را شاد و خدای ناکرده غم جمهوری اسلامی، ملت‌های آزاده را متاثر می‌کند.

آیت الله اعرافی با اشاره به انتخابات 28 خرداد عنوان کرد: ابزار انتخابات برای ما نشانگر ترمیم نقاط ضعف و احیای نقاط قوت در جمهوری اسلامی است و در سطوح مختلف مدیریتی در انتخابات  باید پالایش و آمایش صورت گرفته و در این راه ظرفیت حوزه علمیه برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات 28 خرداد بکار گرفته می‌شود.

وی با انتقاد از افکار و بیان سخنانی که جایگاه حوزه‌های علمیه را متزلزل می‌کند گفت: کسانی که به جایگاه‌های رفیع حوزه‌های علمیه با سخنان نسنجیده حمله می‌کنند، بدانند حوزه‌های علمیه در افکار فیلسوفان عالم، جایگاه رفیعی دارند و در عصر جدید حوزه‌های علمیه افزون بر میراث گران بهای خود، وارد علوم اسلامی و دانشگاهی شده‌اند و حوزه به دانشگاه و ترقیات علمی بها می دهد اما به پیشینه و ترقیات حوزه هم باید احترام گذاشت.

رئیس حوزه‌های علمیه کشور در خصوص برنامه‌های پیش بینی شده برای حوزه‌های علمیه در سراسر کشور اظهار کرد: برنامه 5 ساله حوزه‌های علمیه به حوزه‌ها ابلاغ شده است و در حال آغاز است و همه در کشور درصدد اجرای برنامه آن هستند و مقرر شده  حوزه‌های علمیه‌ی منتخب که بصورت رسمی در درس خارج فقه وارد شوند گسترش یابند.

مدیر حوزه های علمیه کشور متذکر شد: امکانات حوزه‌های علمیه برای نامزدهای انتخاباتی صرف نمی‌شود و رسالت حوزه های علمیه افزایش مشارکت مردم در انتخابات است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما