پیش بینی نماینده روسیه از نشست آژانس علیه ایران

کدخبر: ۴۱۷۳۵۱
نماینده دائمی فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی در وین اذعان کرد: در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، هیچ مانعی در مذاکرات برجام درباره برنامه هسته ای تهران انتظار ندارد.
پیش بینی نماینده روسیه از نشست آژانس علیه ایران

به گزارش اسپوتنیک، شورای حکام آژانس انرژی اتمی گزارش های مدیرکل را مورد بحث قرار خواهد داد که برای ایران چندان مطلوب نیستند، اما نماینده دائمی فدراسیون روسیه انتظار ندارد مانعی برای مذاکرات وین در مورد برجام باشد.

میخائیل اولیانوف نماینده دائمی فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی در وین، در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی که در نشست ۷ ژوئن برگزار می شود، هیچ مانعی در مذاکرات برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته ای تهران انتظار ندارد.

اولیانوف روز یکشنبه در توییتر نوشت: در ۷ ژوئن، جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی هسته ای با یک دستور کار گسترده از جمله، دو گزارش مدیر کل که برای ایران چندان مطلوب نیستند مورد بررسی قرار می گیرند، آغاز به کار می کند. اما انتظار نمی رود که جهش خاصی انجام شود. همه غیرقابل قبول بودن موانع مذاکرات وین در مورد برجام را درک می کنند.

هدف مذاکرات وین توافق بر سر این است که چگونه ایالات متحده و ایران می توانند مطابق با برجام - توافق نامه هسته ای بین ایران و واسطه های بین المللی را به توافقی برسانند. ایالات متحده در زمان دونالد ترامپ رئیس جمهور قبلی آمریکا از این توافق خارج شد. در پاسخ، ایران نیز از انجام تعهدات خود تحت برجامی خود فاصله گرفت.

پیش از این، بلومبرگ به نقل از علی ربیعی سخنگوی دولت ایران، گزارش داده بود که ایران در مذاکرات وین پیرامون برجام موانع جدی نمی بیند. علاوه بر این گزارش، خاطر نشان کرد که ایران انتظار دارد توافق هسته ای را تا پایان دوره ریاست جمهوری حسن روحانی که در آگوست سال جاری پایان می یابد، "احیا" کند.

 

 
 
 
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید