همتی: صدای بی‌صداها و قدرت بی‌قدرتان هستم

کدخبر: 417800
اقتصاد نیوز : عبدالناصر همتی در پاسخ به سوالی در خصوص نبود ارتباط معنادار میان نظام آموزشی و نظام اقتصادی کشور گفت: من لازم می دانم در ابتدا انتقادی به شیوه برگزاری مناظره کنم. این مثل مسابقه هفتگی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، همتی در مناظره انتخابات گفت: من مخالف انحصار در سیاست و اقتصاد و فرهنگ و رسانه هستم و این مدل مناظره هم یک جور انحصار است. من معتقدم که مناظره باعث فساد و ناکارامدی می شود.

عبدالناصر همتی در پاسخ به سوالی در خصوص نبود ارتباط معنادار میان نظام آموزشی و نظام اقتصادی کشور گفت:

من لازم می دانم در ابتدا انتقادی به شیوه برگزاری مناظره کنم. این مثل مسابقه هفتگی است. اگر می خواستیم مردم مواضع ما را به روشنی بدانند باید سوالات مهم تری مطرح می شد تا فرق کاندیداها آنجا برای مردم مشخص شود.

من مخالف انحصار در سیاست و اقتصاد و فرهنگ و رسانه هستم و این مدل مناظره هم یک جور انحصار است. من معتقدم که مناظره باعث فساد و ناکارامدی می شود. این انتخابات دیگر انتخاباتی بین بد و بدتر یا خوب و خوب تر نیست، به نظر من انتخاب بین افرادی است که نمی خواهند درهای تنفس شهروندان و جامعه مدنی بسته شود و انتخابی که می خواهد این درها را ببند.

مهم ترین وظیفه مردم این است که در این خصوص تصمیم بگیرند. من صدای بی صداها و قدرت بی قدرتان هستم. دولت من حامی آسیب پذیران در جامعه خواهد بود. بهترین کاری که می شود کرد، بهبود شرایط برای آسیب پذیران است. کولبرها، سوخت برها، افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار، افراد دارای بیماری خاص و... معضلات مهم جامعه است که در میان بحث های نه چندان مهم، فراموش شده است. هدف اصلی دولت من رسیدگی به این موارد خواهد بود.

بازار رقابتی نقش مهمی در توسعه کشور دارد. دولت در سه حوزه مسئولیت شدید دارد: سلامت، آموزش، اشخاص آسیب پذیر. ما مدارس دولتی را کم اهمیت کرده ایم. باید مدارس دولتی را تقویت بکنیم. اولیا باید با انتخاب خود مدرسه را انتخاب کنند. نه این که بروند و به زور ثبت نام بکنند.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۳۰ خرداد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ هرچند که معاملات اوراق بدهی نسبت به دیروز شاهد کاهش ۶۸ درصدی بود، اما با توجه به جهش…

از دست ندهید
بلیط هواپیما