خبر سخنگوی کمیسیون امنیت مجلس از مذاکرات وین

کدخبر: 418219
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اظهارات عراقچی در نشست کمیسیون، گفت: بنا بر اظهارات مذاکره کننده ارشد کشورمان در وین دور آتی مذاکرات طی روزهای آینده در وین آغاز می‌شود اما علی رغم شفاف‌ و دقیق‌تر شدن متون مورد توافق، موارد اختلافی همچنان باقی است و هیات ایرانی بر رفع تمامی تحریم‌ها و راستی آزمایی تاکید دارد.
ابوالفضل عموئی، در توضیح نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور سیدعباس عراقچی مذاکره کننده ارشد ایران در وین، گفت: این جلسه پیرامون مذاکرات ایران با 4+1 درباره برجام برگزار شد، آقای عراقچی گزارشی از آخرین دور مذاکرات ارایه دادند که طبق گزارش ایشان، متونی که در حال توافق بین هیات‌ها است کمی شفاف تر و دقیق تر شده، هر چند موضوعات اختلافی باقی مانده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بنا بر اظهارات آقای عراقچی اختلافات در چند موضوع رفع تحریم‌ها، ترتیبات اجرایی و مسائلی از این نوع است، دور آتی مذاکرات طی روزهای آینده در وین آغاز می‌شود و مواضع ایران در مذاکرات به صورت ثابت و قطعی از طرف هیات ایرانی دنبال می‌شود.

وی اضافه کرد: آقای عراقچی همچنین افزود «این مواضع رفع تمامی تحریم‌ها و همینطور راستی آزمایی لغو تحریم ها است و پس از آن جمهوری اسلامی ایران آماده بازگشت به  تعهدات در برجام است.» مذاکره کننده ارشد کشورمان همچنین گفت که در بخش تحریمی موارد مشخص تحریم افراد، نهادها و بخش های اقتصادی مهمی باقی مانده است که هیات مذاکره کننده بر رفع آنها اصرار دارد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس یادآور شد: نمایندگان در ادامه جلسه بر حفظ  مواضع اصولی نظام تاکید کردند و همینطور بر اجرای دقیق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و تطابق مذاکرات با مفاد این قانون اشاره داشتند.

تیتر یک
  • کاهش شدیداختلاف نرخ سنا و بازار آزاد برای دلار و یورو

    اقتصادنیوز: امروز ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ قرار گرفتن درهم بالای مرز حساس به رشد قیمت دلار کمک کرد و قیمت سکه امامی تحت تاثیر رشد…

از دست ندهید
بلیط هواپیما