بهترین روش برای داشتن ناخن و موهای سالم

کدخبر: 418262
اقتصادنیوز : با پیروی از سبک زندگی سالم می‌توانید، سلامت ناخن و موهای خود را تضمین کنید.مواردی چون رژیم غذایی سالم و هیدراته نگهداشتن بدن موجب داشتن موهایی سالم و زیبا و ناخن‌هایی محکم می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛  اگر به این نتیجه رسیدید که برای داشتن مو و ناخن‌های قوی و زیبا باید سبک زندگی خوبی داشته باشید اما نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید، از روش‌هایی که اینجا ارائه شده پیروی کنید:

۱. رژیم غذایی مملو از ویتامین

با وجود اینکه ژنتیک نقش مهمی روی ضخامت و قدرت مو و ناخن‌هایتان دارد، غذایی که مصرف می‌کنید اثری بسیار مهم از خود به‌ جا می‌گذارد.

ویتامین‌ها و مواد معدنی برای عملکردهای عادی بدن مهم هستند و موجب رشد سلول‌ها می‌شوند. کمبود این مواد منجر به ریزش مو و مشکلاتی در ناخن‌هایتان می‌شود.

با مصرف انواع سبزی و میوه، پروتئین و فیبر به اندازه کافی به بدن‌تان مواد مغذی، ‌ویتامین و مواد معدنی برسانید.

وجود ماده معدنی «روی» برای رشد و قدرت موها و ناخن‌ها مهم است. همچنین ماده معدنی آهن در حمل و رساندن اکسیژن به کل بدن و همچنین ریشه‌های موهایتان از اهمیت بالایی برخوردارست. بنابراین باید بدن‌تان دچار کمبود روی و آهن نباشد. 

اگر بدن‌تان دچار نقص ویتامین و مواد معدنی است، از مکمل‌ها استفاده کنید.

۲.  هیدارته و پرآب نگهداشتن بدن

۶۰ تا ۷۰ درصد بدن‌مان از آب تشکیل شده است و در روزهای گرم احتمال اینکه بدن‌مان کم‌آب شود، بسیار زیاد است، سلول‌ها، بافت‌ها و تمامی اندام‌هایمان برای درست کار کردن به آب نیاز دارند. همچنین بدن برای بیرون کردن مواد زاید و سمی به وسیله ادرار، تعریق و حرکات دودی‌شکل روده به آب نیاز دارد.

آب سیستم گردش خون را تنظیم می‌کند که آن به نوبه خود در سالم نگهداشتن ناخن‌ها و فولیکول‌های مو موثر است.

بدن‌مان روزانه به ۶ تا ۸ لیوان آب نیاز دارد.

۳. مصرف امگا۳

چربی‌های ضروری امگا۳ که بیشتر در ماهی‌های چرب مانند سالمون، تن، خال‌مخالی و ساردین یافت می‌شود برای سلامت مو و ناخن مهم هستند.

۴. حفظ آرامش

مشکلات روزمره و اضطراب‌های ناشی از آن اثرات بد فیزیکی به دنبال دارد. وقتی به شدت مضطرب می‌شوید، بدن‌تان نمی‌تواند مواد مغذی مورد نیاز مو، ناخن و پوست را به خود جذب کند و به‌تدریج سلامت و زیبایی مو و ناخن‌ها و همچنین پوست‌تان را از دست می‌دهید.

بنابراین با روش‌هایی مانند مدیتیشن یا ذهن‌آگاهی اضطراب را از خود دور کنید.

۵. کولاژن

با مصرف پروتئین، ‌ویتامین، مواد معدنی و چربی‌های امگا۳، بدن‌تان به اندازه کافی کولاژن تولید خواهد کرد. این ماده منبع خوبی از نوعی اسیدآمینه است که کراتین، ماده ساختاری پوست، مو و ناخن‌ها را تولید می‌کند و آنها را قوی نگه می‌دارد.

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از بازدهی بازار در آخرین ماه بهار؛

    پس از بازدهی منفی بازار سهام در دو ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰، بازدهی بورس در خرداد مثبت شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما