فوری/خروج برخی چهره های ایرانی از فهرست تحریم آمریکا

کدخبر: 418282
وزارت خزانه داری امریکا اعلام کرد نام برخی چهره های ایرانی را از فهرست تحریم های اوفک خارج کرده است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا معروف به اوفک و وزارت امور خارجه آمریکا تحریم‌های سه مقام سابق دولت ایران و دو شرکت که در گذشته در ارتباط با خرید، فروش، حمل و نقل یا بازاریابی محصولات پتروشیمی ایران فعالیت می‌کردند را رفع کرده است.

به گفته خزانه‌داری ایالات متحده «این اتفاق نتیجه تغییر تایید شده رفتار یا وضعیت طرفین تحریم شده است و تعهد دولت ایالات متحده به لغو تحریم‌ها در صورت تغییر رفتار یا وضعیت افراد تحریم‌شده را نشان می‌دهد». 

به دنبال این اتفاق قیمت نفت برای لحظاتی افت ۲.۳ درصدی را تجربه کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای از اعلام تحریم علیه فردی که آمریکا مدعی است با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در ارتباط است، خبر داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای از اعمال تحریم علیه «سعید احمد محمد الجمال» به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

این وزارتخانه همچنین چندین فرد و نهاد در ارتباط با این شخص را نیز در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

یک پایگاه خبری در این رابطه نوشت که وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز اعضای یک شبکه را که به ادعای آمریکا به تامین مالی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و انصارالله یمن کمک می‌کرد، هدف تحریم‌های خود قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین نام چند نفر از جمله احمد قلعه‌بانی مدیر عامل پیشین شرکت ملی نفت را از لیست تحریم‌های خود خارج کرده است

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما