روسیه، آمریکا را تهدید کرد؛ پاسخ سختی به او خواهیم داد

کدخبر: 424200
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه روسیه تلاش‌های دولت آمریکا برای برخورد با مسکو از موضع زور و قدرت را شکست خورده ارزیابی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تلاش‌های آمریکا برای برخورد با مسکو از موضع قدرت را محکوم به شکست دانست.

 

سرگئی لاوروف روز دوشنبه در مصاحبه‌ای با روزنامه «راکیات مرکده» اندونزی گفت: هرگونه تلاش آمریکا برای گفتگو با روسیه از موضع قدرت محکوم به شکست است و هر اقدام تهاجمی با واکنش تندی روبرو خواهد شد.

وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سوالی در خصوص روابط مسکو و واشنگتن افزود: تلاش برای گفتگو از موضع قدرت از همان ابتدا محکوم به شکست است. ما به اقدامات غیر دوستانه پاسخ سخت و قاطع خواهیم داد. اگر واشنگتن آنگونه که می‌گوید واقعاً خواهان روابط پایدار و قابل پیش بینی است، باید صادقانه تعامل کند.

لاوروف در ارتباط با نشست اخیر ژنو میان روسای جمهور آمریکا و روسیه نیز گفت مسکو از اینکه دو طرف توانستند مواضع خود را به اشتراک بگذارند و قصد خود را برای عادی سازی روابط در ژنو ابراز داشتند، راضی است. از نظر ما نشست روسیه و آمریکا صریح و کاری بود. طرفین موفق به بحث و گفتگو درباره امور دو جانبه، تبادل نظر درباره ثبات راهبردی، کنترل تسلیحاتی و درگیری‌های منطقه‌ای شدند.

مسکو و واشنگتن در طیف گسترده‌ای از موضوعات از کنترل تسلیحاتی گرفته تا مناقشه اوکرین وحضور نظامی آمریکا در مرز‌های روسیه با یکدیگر اختلاف نظر جدی دارند

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما