ایران ضمانت غیر رسمی به آژانس داد

گروسی:آژانس اتمی در برابر ایران چاره ای ندارد/ وضعیت ناحوشایند است

کدخبر: ۴۲۷۴۳۱
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ایران ضمانت غیررسمی داده است نمی‌دانیم که قضیه به همین صورت است اما چاره دیگری نداریم.
گروسی:آژانس اتمی در برابر ایران چاره ای ندارد/ وضعیت ناحوشایند است

 رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت ایران اعلام کرده که همچنان از اطلاعات جمع آوری شده توسط تجهیزات نظارتی آژانس نگهداری می‌کند.

به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، گروسی چنین وضعیتی را نامساعد بر شمرد و اعلام کرد این نوع ضمانت غیر رسمی است و نمی‌دانیم که قضیه به همین صورت است یا خیر؟

وی روز دوشنبه در مصاحبه با این شبکه خبری در ریودوژانیرو افزود : اما چاره دیگری نداریم.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اضافه کرد: وقفه در مذاکرات برای احیای برجام، آژانس را در «موقعیت ناخوشایندی» قرار داده است.

رافائل گروسی روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری فرانسه با بیان این مطلب اضافه کرد که ترجیح می‌دهد مذاکرات از سر گرفته شود تا اینکه این شرایط انتظار ادامه یابد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین اضافه کرد که تا زمانی که ابراهیم رئیسی روی کار نیاید این وضعیت ادامه خواهد داشت و بعد از آن خواهد بود که روند دوباره از سر گرفته خواهد شد.

او همچنین اظهار داشت: «ما همچنان پرسش‌هایی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران داریم که باید شفاف‌سازی شود و اکنون باید منتظر باشیم و با تیم جدیدی از ایران مذاکرات را از سر بگیریم».
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید