محور گفتگوی تلفنی پوتین و پاشینیان

کدخبر: 428060
اقتصاد نیوز : رئیس جمهور روسیه و نخست وزیر موقت ارمنستان در گفتگویی تلفنی درباره وضعیت پیرامون منطقه قره باغ بحث کرده‌اند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، سرویس مطبوعاتی کرملین با اعلام انجام شدن این گفتگوی تلفنی در روز پنجشنبه بین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و نیکول پاشینیان نخست وزیر موقت ارمنستان اظهار کرد: وضعیت پیرامون منطقه قره باغ در این گفتگو مورد بحث قرار گرفت.

خبرگزاری تاس گزارش داد، همچنین بر اساس بیانیه سرویس مطبوعاتی کرملین این دو رهبر همچنین بر مساله "از انسداد خارج کردن روابط اقتصادی و حمل و نقل در منطقه" تمرکز کردند.

بر اساس این گزارش طرف‌ها علاوه بر آن درباره مسائل کلیدی مربوط به همکاری روسیه-ارمنستان بر سر اقتصاد-تجارت، انرژی، مسائل انسانی و جبهه های دیگر بحث کردند. آنها همچنین توافق کردند به ارتباطات در سطوح مختلف ادامه دهند.

دو روز پیش از آن، پوتین با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان در شهر مسکو نشست داشت. در جریان این دیدار این رهبران در خصوص وضعیت در جنوب قفقاز در کنار مسائل دیگر به بحث پرداختند. رئیس جمهورروسیه از همتای خود به خاطر اتخاذ تصمیمات همراه با سازش با هدف حل و فصل وضعیت در منطقه تشکر کرد.

تیتر یک
  • خروج نقدینگی حقیقی از بازار سهام امروز؛

    برای سومین روز کاری متوالی معاملات بورس پایتخت با مازاد عرضه بسته شد تا رکورد جدیدی را ثبت کرده باشد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما