قایدی ارزشمندترین بازیکن لیگ ایران شد

کدخبر: 429585
اقتصادنیوز : در جدیدترین آپدیت سایت ترانسفر مارکت، مهدی قایدی با رشدی 200 هزار یورویی، ارزشمندترین بازیکن ایرانی لیگ برتر شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ورزش سه ؛  وب سایت ترانسفر مارکت روز گذشته اقدام به آپدیت ارزش گذاری بازیکنان حاضر در لیگ برتر ایران کرد که مهدی قایدی با افزایش 200 هزار یورویی، قیمت یک میلیون و 800 هزار یورو ارزش گذاری شد.

ورزش سه نوشت: بدین ترتیب، قایدی در میان تمامی بازیکنان لیگ برتر، به ارزشمندترین بازیکن تبدیل شد. او در میان تمامی بازیکنان ایرانی نیز در رده دهم قرار گرفت که تمامی 9 بازیکنی که بالاتر از او قرار دارند، همگی بازیکنان لژیونری هستند که در فوتبال اروپا در حال فعالیت هستند. او همچنین بالاتر از شیخ دیاباته، به ارزشمندترین بازیکن استقلال نیز تبدیل شد.

مهدی قایدی در میان تمامی وینگرهای چپ دنیا در رتبه 322 جای گرفته است. باشوی کوچک که متولد 1998 میلادی است، در میان هم سن و سالان خود در تمام دنیا، رتبه 301 را از آن خود کرده است. بازیکن مستعدی که به نظر می رسد می تواند رتبه های بهتر و ارزش گذاری بیشتری را از آن خود کند.

در رتبه بعدی نیز احمد نوراللهی قرار دارد. ستاره خط میانی پرسپولیس نیز همچون قایدی رشدی 200 هزار یورویی داشت. ارزش او در آپدیت جدید به یک میلیون و 600 هزار یورو رسید تا او ضمن تبدیل شدن به ارزشمندترین بازیکن پرسپولیس، در میان بازیکنان لیگ برتر نیز در جایگاه دوم قرار بگیرد. نوراللهی در رده دوازدهم ارزشمندترین بازیکنان ایران نیز قرار دارد.

رتبه های سوم و چهارم این ارزش گذاری نیز در اختیار استقلالی هاست. شیخ دیاباته که زمان پیوستن به جمع آبی پوشان 3 میلیون یورو ارزش گذاری شده بود، به دلیل افت در لیگ بیستم و دوری از مسابقات، ارزش او کاسته شد و به یک میلیون و 400 هزار یورو رسید و رتبه نخست ارزشمندترین بازیکنان لیگ برتر ایران را از دست داد و به رتبه سوم سقوط کرد.

رتبه چهارم نیز در اختیار هافبک دوباره اوج گرفته استقلال است. فرشید اسماعیلی که به دلیل مصدومیت در آپدیت های قبلی سایت ترانسفر مارکت دچار افت ارزش گذاری شده بود، پس از درخشش در لیگ قهرمانان آسیا رشدی 400 هزار یورویی داشت و یک میلیون یورو ارزش گذاری شد. او در رتبه چهارم ارزشمندترین بازیکنان لیگ برتر قرار دارد. 

در رتبه های بعدی نیز به ترتیب بازیکنانی نظیر مهدی ترابی، احسان حاج صفی، آیاندا پاتوسی، امیر ارسلان مطهری، مهدی عبدی، سیامک نعمتی، حسین کنعانی زادگان، رشید مظاهری، پیام نیازمند و... حضور دارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما