جزئیات آتش سوزی مرگبار در یک هتل در شیراز

کدخبر: 429625
اقتصاد نیوز : شعله‌های آتش به طبقات یکی از هتل آپارتمان‌های شیراز نفوذ کرد وهمچنین ۲ نفر براثر بی احتیاطی و تصادف دو خودروی سواری در این شهر جان باختند.

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز روز پنجشنبه از وقوع آتش سوزی در هتل آپارتمانی ۳ طبقه در شیراز خبرداد و گفت: نجاتگران آتش نشانی ۱۵ تن از مسافران این هتل آپارتمان را که در طبقات گرفتار شده بودند به محل امن منتقل کردند.

محمد هادی قانع، در این باره گفت: امروز پنجشنبه مشاهده شدن دود و زبانه کشیدن شعله‌های آتش از واحد شرقی در طبقه سوم یک هتل آپارتمان سه طبقه واقع در خیابان حدادی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شیراز اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز آتش نشان از ایستگاه یک را به همراه خودروهای مجهز به محل حادثه اعزام کرد.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه گفت: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد کانون آتش سوزی آشپزخانه این واحد بوده و آتش گرفتن هود آشپزخانه منجر به آتش سوزی و سرایت آن به لوازم قابل اشتعال شده است.

قانع با بیان اینکه شعله‌های آتش در این واحد به سرعت در حال گسترش بود، گفت: این امر باعث بروز دود سنگین در طبقات شد.

او اضافه کرد: آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه نسبت مهار آتش ، نجات مسافران و خارج کردنشان به بیرون از هتل اقدام کردند.

وی با بیان اینکه همزمان با عملیات امداد، آتش نشانان عملیات تهویه دود از محیط را نیز آغاز کردند، گفت: نجاتگران آتش نشانی ۱۵ تن از مسافران این هتل آپارتمان را که در طبقات گرفتار شده بودند به محل امن منتقل کردند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز افزود: پس از مهار کامل آتش و لکه‌گیری، آتش نشانان به عملیات خود خاتمه دادند.

قانع با بیان اینکه علت قطعی بروز این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی بررسی و اعلام خواهد شد، گفت: خوشبختانه این آتش سوزی مصدوم نداشت و تنها خسارات مالی بر جای گذاشت.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: انتشار آمارهای مثبت از شاخص خرده فروشی، موضع فدرال رزرو برای شروع به موقع تیپرینگ را تقویت کرد و قیمت طلا…

از دست ندهید
بلیط هواپیما