اطلاعیه مهم ​سازمان تأمین اجتماعی درباره خدمت سربازی

کدخبر: 429652
سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد:مطالب مطرح شده در مورد خرید خدمت سربازی به نقل از یکی از مدیران این سازمان، فقط ناشی از سوء برداشت از توضیحات ارائه شده در مورد احتساب خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه بوده است.

خرید خدمت سربازی، ارتباطی به ماموریت و مسئولیت های سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد بیمه گر اجتماعی ندارد و اخبار و اطلاعات متناقضی که در روزهای اخیر به نقل از یکی از مدیران این سازمان در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی در مورد خرید خدمت سربازی مطرح شده، فقط ناشی از سوء برداشت از توضیحات ارائه شده در مورد احتساب خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه بوده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، احتساب ایام خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه یکی از خدمات قابل ارائه به بیمه شدگان است که اخیراً تمام مراحل آن به صورت الکترونیکی و در سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی به نشانی es.tsmin.ir قابل انجام است.

بر اساس این گزارش، سوء برداشت از توضیحات ارائه شده از سوی یکی از مدیران این سازمان در مورد نحوه و چگونگی ثبت درخواست احتساب ایام خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه، شائبه ای در مورد " خرید خدمت سربازی " ایجاد کرده که سازمان تامین اجتماعی ضمن قدردانی از همکاری سازمان وظیفه عمومی ناجا در اجرای طرح ثبت غیرحضوری درخواست احتساب ایام سربازی به عنوان سوابق بیمه ای، تاکید می کند که تنها متولی و تصمیم گیرنده قانونی در مورد خدمت سربازی و چگونگی آن، سازمان وظیفه عمومی ناجا وستاد کل نیروهای مسلح است.

پیش از این رسانه ها به نقل از مهدی شکوری مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی در رابطه با شرایط احتساب و خرید سابقه خدمت سربازی نوشتند: مراحل مربوط در سامانه خدمات غیرحضوری طی می‌شود و خرید و احتساب سابقه سربازی نیز نیازی به مراجعه حضوری به شعب ندارد.

وی افزود: شرط خرید سربازی این است که فرد در حال حاضر بیمه‌پرداز بوده و قبل از تقاضا هم دارای دو سال سابقه بیمه‌پردازی باشد که نرخ حق بیمه آن ۳۰ درصد است که ۷ درصد را از بیمه‌شده می‌گیریم و ۲۳ درصد را به حساب دولت منظور می‌کنیم.شکوری توضیح داد: زمان لحاظ شدن سابقه خدمت سربازی اگر امروز اراده و ثبت درخواست کنید، سیستم همان روز درخواست بررسی و محاسبه می‌کند.

وی ادامه داد: ارتباط ما با پایگاه اطلاعات سازمان نظام وظیفه برقرار شده و نیازی به بارگذاری کارت پایان خدمت یا ارائه کارت در شعبه نیست و سامانه به صورت برخط کنترل می‌کند که فرد سربازی را انجام داده یا خیر و مدت آن چقدر است و همان لحظه اعلام بدهی صورت می‌گیرد و اگر پرداخت نقدی باشد همان روز سابقه تولید می‌شود و اگر تقسیط شود که تا ۱۲ قسط امکان‌پذیر است، بعد از پرداخت اقساط، سابقه برای فرد منظور می‌شود.

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما