نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس

طرح صیانت از فضای مجازی پیام‌رسان های خارجی و داخلی را فیلتر نخواهد کرد

کدخبر: 429719
اقتصاد نیوز : نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس و دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح صیانت از فضای مجازی هیچ کانال، سایت و پیام‌رسان داخلی و خارجی فیلتر نخواهد شد و هیچ کسب و کاری محدود یا تعطیل نمی‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام حسین جلالی امروز با بیان اینکه اکثر کشورها برای اداره و مدیریت فضای مجازی قانون دارند، اظهار کرد: هیچ کشوری هرج و مرج در فضای مجازی را تحمل نمی‌کند.

 

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح صیانت از فضای مجازی در ایران گفت: این طرح؛ صیانت از فضای مجازی بوده و نه خیانت به فضای مجازی و در واقع مصونیت فضای مجازی است، نه محدودیت فضای مجازی.

وی تأکید کرد: در این طرح هیچ کانال، سایت و پیام‌رسان داخلی و خارجی فیلتر یا تعطیل نخواهد شد و هیچ کسب و کاری محدود یا تعطیل نمی‌شود.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از طرح صیانت از فضای مجازی به‌عنوان طرح حمایت از حقوق شهروندان و دفاع از آنها نام برد و افزود: حفظ اطلاعات و اسرار فردی و جلوگیری از به سرقت رفتن اطلاعات و حفظ حیثیت مردم در فضای مجازی از ویژگی‌های این طرح است.

وی در ادامه توضیح داد: البته هنوز هیچ قانونی در این خصوص وضع نشده است و تا رسیدن به قانون راه طولانی وجود دارد و آنچه که روز چهارشنبه در مجلس با اصل ۸۵ تصویب شد، مبنی بر این است که؛ کمیسیون مشترک از متخصصین و صاحب‌نظران در این حوزه تشکیل شود و با مشورت کارشناسان اقتصادی، اجتماعی و سیاسی خارج از مجلس و بررسی موارد مشابه در کشورهای خارجی برای قانونمندسازی فضای مجازی، برنامه‌ریزی کنند.

حجت‌الاسلام جلالی در پایان متذکر شد: به‌عنوان‌ نماینده حامی این طرح، به مردم خوب و نجیب کشورمان قول خواهم داد، که این طرح استفاده هرچه بهتر و بیشتر مردم و جوانان خوبمان را در فضای مجازی فراهم و تضمین خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما