سی ان ان گزارش داد:

آمار وحشتناک مبتلایان کرونا در آمریکا / افزایش ۴۰۰ درصدی

کدخبر: ۴۳۰۳۶۸
شبکه سی ان ان گزارش داد که میانگین شمار مبتلایان کرونا آمریکا نسبت به ماه گذشته ۴۰۰ درصد افزایش داشته است.
آمار وحشتناک  مبتلایان کرونا  در آمریکا / افزایش ۴۰۰ درصدی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، با افزایش شمار مبتلایان کرونا در امریکا بیمارستان ها در این کشور مجددا با بیماران کرونایی پر شده است و بیماران نسبت به دوره قبل بسیار جوان تر شده اند.

 سی ان ان گزارش داد، همچنین با رشد بیماران کرونایی سازمان کنترل بیماری های عفونی دستورالعمل بهداشتی را بروز رسانی و اعلام کرد که افراد واکسینه شده باید در محل های بسته که احتمال انتقال شدید است از ماسک استفاده کنند تا از شیوع بیشتر نوع خطرناک دلتا جلوگیری شود. بیش از ۸۰ درصد جمعیت ایالات متحده دربرگیرنده دستور العمل جدید سازمان کنترل بیماری های عفونی قرار دارند.

طبق داده های مرکز کنترل بیماری های عفونی آمریکا، تقریباً ۵۷.۴ درصد از جمعیت ایالات متحده حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند و تقریبا ۴۹.۵ درصد به طور کامل واکسینه شده اند.

گزارش سی ان ان در مورد افزایش شمار مبتلایان در حالی منتشر می شود که دکتر آنتونی فائوچی مشاور ارشد پزشکی دولت آمریکا روز یکشنبه با اشاره به بحران فزاینده داخلی ناشی از همه گیری گسترده سویه دلتای ویروس کرونا، گفت با این که کشورش افراد کافی برای از بین بردن این همه گیری در اختیار ندارد، اما انتظار ندارد آمریکا دوباره به وضع قرنطینه بازگردد.

فائوچی که علاوه بر مشاور جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، مدیریت موسسه ملی بیماری های آلرژی و همه گیر را برعهده دارد، به شبکه ای بی سی گفت: اما به اندازه کافی افرادی در اختیار داریم که از فرورفتن دوباره این کشور به وضعی که در زمستان گذشته قرار داشت، جلوگیری کنند. 

تیتر یک
اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
کارگزاری مفید