خبری مهم برای صاحبان آیفون

کدخبر: 431667
اقتصاد نیوز : شرکت اپل اعلام کرد که برای مبارزه با هرزه نگاری کودکان از این پس تصاویر گوشی های آیفون در آمریکا را پیش از بارگذاری کردن بررسی خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شرکت اپل روز پنج شنبه اعلام کرد از سیستمی برای مقابله با هرزه نگاری کودکان استفاده خواهد کرد که تصاویر گوشی های آیفون در آمریکا را قبل از بارگذاری شدن آنها در سرویس ذخیره سازی آی کلود، با تصاویر کودک آزاران مطابقت می دهد.

بنابر گزارش رویترز، اپل اعلام کرد اگر معلوم شود تصاویر سوءاستفاده از کودکان بارگذاری می شود، این شرکت ابتدا به بازبینی انسانی اقدام می کند و سپس به مقامات اجرای قانون گزارش می کند. این سیستم برای کاهش موارد خطا در شناسایی به یک در یک تریلیون مورد طراحی شده است.

با این سیستم اپل از یک سو به درخواست مقامات اجرایی برای کمک به مقابله با سوءاستفاده از کودکان پاسخ می دهد و از سوی دیگر به الزام در زمینه حریم خصوصی و امنیت عمل می کند که آن را هسته اصلی برند خود قرار داده است. شرکتهای دیگر مانند فیس بوک هم از فناوری مشابه برای شناسایی و گزارش دهی موارد سوءاستفاده بهره می برند.

مقامات اجرایی پایگاه داده ای از تصاویر مجرمان سابقه دار دارند و این تصاویر به کدهای دیجیتالی تبدیل می شوند که تصاویر سوءاستفاده گر را شناسایی می کنند اما نمی توانند برای بازسازی آنها مورد استفاده قرار بگیرند.

اپل با استفاده از فناوری به نام NeuralHash پایگاه داده خود را پیاده سازی کرده که برای شناسایی تصاویر ویرایش شده اما مشابه تصاویر اصلی طراحی شده است. هنگامی که کاربری تصویری را به سرویس ذخیره سازی آی کلود اپل بارگذاری می کند، آیفون یک کد دیجیتالی تصویر را برای بارگذاری شدن ایجاد کرده و آن را با پایگاه داده مقایسه می کند. تصاویری که فقط در آیفون ذخیره شده اند، چک نمی شوند.

روزنامه فایننشیال تایمز نخستین منبعی بود که جنبه هایی از این برنامه را گزارش کرد. یکی از مهمترین ویژگیهای سیستم اپل این است که تصاویر ذخیره شده در آیفون را پیش از بارگذاری شدن و نه پس از بارگذاری شدن در سرورهای این شرکت چک می کند.

بر اساس این گزارش، بعضی از کارشناسان حریم خصوصی و امنیتی در توییتر از این که این سیستم ممکن است توسعه پیدا کرده و به طور کلی محتوای ممنوعه یا سیاسی در گوشیها را اسکن کند، ابراز نگرانی کردند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: انتشار آمارهای مثبت از شاخص خرده فروشی، موضع فدرال رزرو برای شروع به موقع تیپرینگ را تقویت کرد و قیمت طلا…

از دست ندهید
بلیط هواپیما