سوریه ادعای اسرائیل علیه ایران را به شدت محکوم کرد

کدخبر: 431735
اقتصاد نیوز : وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای، ادعاهای مطرح شده اسرائیل علیه ایران درخصوص حمله به کشتی مرسر استریت را به شدت محکوم کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای تاکید کرد: جمهوری عربی سوریه اتهامات جعلی اسرائیل، دولت آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای غربی دنباله رو آن ها که در چارچوب هدف قرار دادن برنامه ریزی شده جمهوری اسلامی ایران است را به شدت محکوم می کند.

الوطن گزارش داد، در این بیانیه آمده است: جمهوری عربی سوریه بار دیگر بر ایستادگی و حمایت خود از جمهوری اسلامی ایران در برابر این ادعاهای بی اساس و هجمه های هیستریک تاکید می‌کند و معتقد است که ایران توان شکست این اقدام آمریکایی و غربی را دارد.

بر اساس این گزارش، پیش از این وزرای خارجه کشورهای گروه هفت با طرح ادعاهای بی اساس ایران را مسئول حمله به کشتی مرسر استریت دانسته بودند.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده،سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه وزرای امور خارجه کشورهای گروه ٧ اظهار داشت: بیانیه بی اساس وزرای خارجه گروه ۷ و نماینده عالی سیاسی خارجی اتحادیه اروپا را که طی آن اتهامات بی‌اساسی را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرده است، به شدت محکوم می کنیم. 

وی افزود: قابل توجه است که این حادثه تنها چند روز قبل از مراسم تحلیف رییس جمهور جدید جمهوری اسلامی ایران که جلوه ای از انتقال دموکراتیک قدرت در ایران است، سناریوسازی شده است. 

خطیب زاده در ادامه خاطر نشان کرد: اینگونه سناریوسازی های بی پایه که غالبا رژیم صهیونیستی در پشت آن قرار دارد، با هدف مشوه ساختن فضا طراحی میشود و متاسفانه مشتریانی را که بلافاصله آماده نتیجه گیریهای غیر واقعی و نابخردانه هستند را نیز به همراه دارد.  در واقع برای اهل فن و آشنایان به تاریخ این منطقه، طراحی چنین توطئه هایی در مقاطع مختلف  از سوی رژیم صهیونیستی تازگی ندارد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به تامین امنیت آبراه راهبردی خلیج فارس و تنگه هرمز کاملا متعهد است و آنرا جزیی از امنیت خود دانسته و کماکان آماده مشارکت با کشورهای منطقه در زمینه ایجاد، استقرار و تضمین پایداری نطام امنیت دسته جمعی در منطقه می باشد و در عین حال در دفاع از حقوق حاکمیتی خود در این حوزه حتی اندکی تردید نخواهد کرد.

تیتر یک
  • رکوردزنی تامین کسری بودجه در هفته هفدهم

    افزایش نرخ سود در بازار حراج اوراق بدهی موجب شد تا هفته هفدهم رکورد حجم معاملات در بازار اولیه حراج اوراق بدهی را به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما