آخرین خبرها از افغانستان/ صدها تن از نیروهای طالبان کشته و زخمی شدند

کدخبر: 432456
از استان غزنی افغانستان نیز گزارش شده است که امروزسه شنبه بر اثر اصابت خمپاره طالبان به منطقه اول حوزه امنیتی شهر غزنی ۳ غیر نظامی کشته و ۲۱ تن دیگر زخمی شده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت دفاع افغانستان امروز سه شنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۱ عضو گروه طالبان در مناطق مختلف این کشور کشته و ۱۴۵ تن دیگر هم زخمی شدند.

در اطلاعیه وزارت دفاع  آمده است که در حملات هوایی ارتش در استان های ننگرهار، کنر، لوگر، پکتیا، میدان وردک، قندهار، سرپل، هلمند، تخار، قندوز و بغلان مقدار زیادی سلاح، مهمات و تجهیزات طالبان  منهدم شد.

از استان غزنی افغانستان نیز گزارش شده است که امروزسه شنبه  بر  اثر اصابت خمپاره طالبان به منطقه اول حوزه امنیتی شهر غزنی ۳ غیر نظامی کشته و ۲۱ تن دیگر زخمی شده اند.

طالبان تاکنون در این باره اظهار نظر نکرده اند.

کمیته صلیب سرخ در افغانستان هم اعلام کرده است که طی ۱۰ روز گذشته ۴ هزار زخمی  مداوا را  کرده و از طرف‌های جنگ خواسته است که از حمله به  کارمندان این مرکز، امبولانس‌ها و بیمارستان این نهاد خودداری کنند تا آنها بتوانند به زخمی های جنگ رسیدگی کنند.

این نهاد گفته است که با افزایش جنگ در مراکز استانهای قندهار، هلمند، قندوز دیگر شهرهای افغانستان صدها هزار نفر در خطر جدی قرار گرفته اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما