جزئیات گفتگوی وزیر جنگ اسرئیل و رئیس سیا درباره برنامه هسته ای ایران

کدخبر: 432785
اقتصاد نیوز : وزیر جنگ اسرائیل. با رئیس سیاه درباره ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزیر جنگ  رژیم صهیونیستی غروب چهارشنبه به وقت تهران در توییتی از رایزنی با مقام‌های ارشد  آمریکا و  رژیم اسرائیل و بحث درباره آخرین تحولات ایران از جمله برنامه‌ای هسته‌ای خبر داد.

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم اسرائیل در توییتی نوشت: «امروز میزبان "ویلیام برنز" رئیس سیا، و "دیوید بارنبع" رئیس موساد بودم. ما درباره همکاری اطلاعاتی به عنوان بخشی از پیوند منحصر به فرد بین اسرائیل و آمریکا رایزنی کردیم. من به همکار آمریکایی‌ام اطلاعاتی در مورد تجاوز ایران در منطقه و برنامه هسته‌ای این کشور ارائه کردم.»

به نوشته رسانه‌های صهیونیستی، این سفر در شرایطی انجام شده که تنش‌ها بر سر ادعاهای تل‌آویو در خصوص حمله به یک نفتکش مرتبط با یک میلیاردر صهیونیستی شدت گرفته است.

پیشتر خبرگزاری «رویترز» گزارش داده بود کابینه «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد برای رایزنی درباره روش‌های اجرای بهتر «برنامه جامع اقدام مشترک» و تحریم‌هایی که بایستی علیه ایران حفظ شوند گروهی از متخصصان مسائل تحریمی را روانه واشنگتن کند.

 

کابینه جدید رژیم اسرائیل قصد دارد سیاست متفاوتی نسبت به «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در مسئله همکاری با آمریکا علیه ایران را در دستور کار قرار دهد. 

وبگاه «اکسیوس» هم  چندی قبل گزارش داد به نقل از مقام‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده بود تل‌آویو قصد دارد از طریق دیپلماسی بر رویکرد دولت آمریکا در قبال برنامه هسته‌ای ایران اعمال نفوذ کند.

آکسیوس نوشته بود با آنکه نفتالی بنت و کابینه او نیز همانند نتانیاهو با توافق هسته‌ای ایران مخالفند اما تعامل با ایالات متحده در خصوص این موضوع را در دستور کار قرار داده‌اند.

بنیامین نتانیاهو در زمانی که در قدرت بود تلاش‌های زیادی برای بر هم زدن برجام انجام داد و از جمله «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را به خروج از آن ترغیب کرد. او بارها تأکید کرد که ترامپ با ترغیب او از برجام خارج شده و سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران را در پیش گرفته است.

ترامپ و نتانیاهو امیدوار بودند فشار حداکثری بتواند ایران را به حضور در پای میز مذاکره برای گفت‌وگو بر سر توافقی جدید به جای برجام مجاب کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما