برای جلوگیری از تخریب دکل‌های برق ؛

عراق به حالت آماده باش درآمد

کدخبر: 433161
اقتصاد نیوز : نخست وزیر عراق امروز جمعه در جلسه فوق العاده با مقامات امنیتی کشور برای جلوگیری از تخریب دکل‌های برق این کشور دستور آماده باش صادر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق امروز جمعه در جلسه فوق العاده با مقامات امنیتی کشور به همه نیروهای امنیتی و نظامی برای محافظت از دکل های برق و خطوط انتقال آن آماده باش داد.

بر اساس بیانیه دفتر رسانه ای نخست وزیری عراق، در این نشست، الکاظمی و تعدادی از سران نظامی و امنیتی به بررسی مساله خرابکاری ها و اقدامات تروریستی علیه دکل های برق پرداختند و طرح های امنیتی در  این باره را بازبینی کردند.

نخست وزیر عراق و فرماندهی کل نیروهای مسلح این کشور تاکید کرد که فرماندهان امنیتی و اطلاعاتی باید طرح های جدیدی را در حمایت از دکل های برق در دستور کار قرار دهند و مانع هدف قرار گرفتن بیشتر خطوط انتقال برق کشور شوند.

الکاظمی همچنین دستور داد که نیروهای امنیتی همزمان با طرح های حمایت از زائران محرم الحرام بر تامین امنیت انتخابات زودهنگام پارلمانی نیز متمرکز شوند و وضعیت آماده باش خود را حفظ کنند.

وی دستور داد «هسته بحران» با هدف مراقبت از دکل های برق تشکیل شود.

وی خطاب به فرماندهان امنیتی افزود: حمایت از مردم و کرامت آنان و حفاظت از زیرساخت ها وظیفه شماست و هر گونه کوتاهی در این امر غیر قابل قبول خواهد بود و با آن برخورد قاطع خواهد شد.

الکاظمی تاکید کرد که وزارت برق عراق در آماده باش کامل برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان است و تولید برق به بالاترین حد خود رسیده اما دست های خرابکار و تروریست نمی خواهند کشور ثبات داشته باشد که مورد پیگرد و قصاص قرار خواهند گرفت.

این نشست فوق العاده الکاظمی و آماده باش به نیروهای نظامی و امنیتی در حالی است که حملات موسوم به «نبرد دکل ها» حالا به شهرهای جنوبی تر این کشور مانند کربلا و بغداد رسیده است.

روز پنجشنبه سه دکل انتقال برق در خطوط «مسیب به شمال کربلا» و «مسیب به شرق کربلا»، هدف تخریب با بمب قرار گرفت دو از مدار خارج شد.

کمی پیش از آن خط انتقال برق «سامرا-جنوب تکریت» در استان صلاح الدین با هدف قرار دادن دو دکل تخریب شد.

 همچنین در «الطارمیه» بغداد، دکل برق مورد هدف قرار گرفت و در خبری عجیب از موصل اعلام شد که ۷ دکل برق در اثر وزش باد شدید و طوفان در این استان سقوط کرده است.

نبرد دکل ها و سرایت آن به استان های جنوبی عراق در حالی شدت می گیرد که این کشور به مناسبت های عزاداری ها مانند تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی (ع) نزدیک می شود و همچنین به استقبال انتخابات پارلمانی در ۱۸ مهرماه پیش رو می رود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما