خطیب زاده خبر داد:

آخرین وضعیت پنج نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان

کدخبر: 433639
اقتصاد نیوز : سخنگوی وزارت امور خارجه صمن تشریح وضعیت پنج نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، گفت: در سفارت در کابل تقلیل نیروها صورت گرفته و تا جایی که فعالیت های ضروری سفارت مختل نشود، همکاران برگشته اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (یکشنبه) در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص وضعیت نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان اظهار داشت: در مورد وضعیت نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران  در افغانستان شرایط اینگونه است که از پنج نمایندگی کشورمان در افغانستان شامل کابل، مزار شریف، جلال آباد، هرات و قندهار، همکاران ما از مدتی قبل از سه نمایندگی شامل مزار شریف، جلال آباد و قندهار خارج شده بودند و فعالیت‌های خود را از کابل پیگیری می‌کردند. البته به دلایلی جمع بندی این بود که تعطیلی این نمایندگی ها اعلام نشود و در حال حاضر در این سه نمایندگی تنها  نگهبان و چند نفر از کارکنان محلی حضور دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه افزود: در مورد  سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل تقلیل نیروها صورت گرفته و تا جایی که فعالیت های ضروری سفارت مختل نشود، همکاران برگشته اند. 

خطیب زاده در مورد سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات نیز اظهار داشت: دیپلماتهای ما در سلامت بوده و مشکلی برای رفت و آمد به ایران ندارند، اما به جهت اطمینان ترجیح داده شده که فعلا در محل نمایندگی باقی بمانند.

به گزارش فارس، خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیش از این ضمن ابراز نگرانی از تشدید خشونت‌ها در افغانستان، بر توجه جدی طالبان در تامین امنیت و سلامت کامل دیپلمات ها و اماکن دیپلماتیک در هرات تأکید کرده بود.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز امشب از تشکیل شورای هماهنگی توسط رهبران افغانستان استقبال کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما