بیانیه‌ فرانسه درباره زمان خروج نیروهایش را افغانستان

کدخبر: 433667
اقتصاد نیوز : وزارت دفاع فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور نیروهای خود را تا فردا شب از افغانستان خارج خواهد کرد.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت دفاع فرانسه در بیانیه‌ای از خروج کامل نیرو‌های خود از افغانستان تا فردا شب خبر داد.

این نهاد فرانسوی در بخشی از بیانیه خود اعلام کرد: «دو پرواز طی امشب و فردا (دوشنبه شب) به امارات خواهیم داشت تا نیرو‌های فرانسوی را از افغانستان خارج کنیم.»

ساعاتی پیش «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس، نیز در اظهاراتی مدعی شد تصمیم آمریکا برای خروج از افغانستان به تسریع روند وقوع اتفاقات در این کشور کمک کرده است و با بیان آنکه دولتی جدید برای افغانستان وجود خواهد داشت، از متحدان انگلیس خواست تا «آن را در آینده نزدیک به رسمیت نشناسند.»

این در حالی است که پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پس از حدود ۲ دهه حضور در افغانستان به تازگی اعلام کرد به مأموریت خود در این کشور پایان داده است و از آن خارج خواهد شد. این سازمان همچنان به اداره نمایندگی خود در کابل ادامه می‌دهد، اما سخنگوی ناتو پیش‌تر، به دلیل نگرانی‌های امنیتی، درباره جزئیات چگونگی فعالیت‌های این نمایندگی پس از خروج نیروهایش از افغانستان امتناع ورزید.

ساعاتی پیش یک مقام از این سازمان اعلام کرد که این سازمان فعالیت دیپلماتیک خود را در کابل، پایتخت افغانستان حفظ خواهد کرد و تلاش می‌کند فرودگاه کابل را فعال نگه دارد. «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو نیز در این باره گفت: «اولویت ما حفاظت از پرسنل خود در سفارت خانه‌ها است.»

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: بسته‌های حمایتی دوران پاندمی، تورم ناشی از اعطای این بسته‌ها و عدم اطینان ناشی از بیماری کرونا مهم‌ترین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما