نصیرائی: وزیر پیشنهادی ارتباطات صراحتاً با طرح «صیانت» موافق است

کدخبر: 433951
اقتصاد نیوز : سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به اخباری مبنی بر انتقاد وزیر پیشنهادی ارتباطات از طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اعتمادآنلاین، مجید نصیرائی، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اخباری مبنی بر انتقاد وزیر پیشنهادی ارتباطات از طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی اظهار کرد: وزیر پیشنهادی ارتباطات صراحتاً با این طرح موافق است، البته نظرات کارشناسی دارد که کمیسیون فرهنگی مجلس از آن استقبال می‌کند.

 وی ادامه داد: براساس قانون، کاربران در فضای مجازی باید حمایت شوند، اما هم‌اکنون، متأسفانه از کاربران فضای مجازی در پلتفرم‌های خارجی هیچ‌گونه حمایتی صورت نمی‌گیرد و اگر حساب کاربری‌شان پاک شود، هیچ مرجعی برای پیگیری وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: اصل طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در جای خود محفوظ است، البته در جزئیات آن موافق یا مخالفانی وجود دارد که بعد از شکل‌گیری کمیسیون مشترک، وزیر ارتباطات، کارشناسان و فعالان بخش خصوصی حضور پیدا می‌کنند و نظرات خود را ارائه می‌دهند.

نصیرایی اضافه کرد: با توجه به این روند، تشکیل کمیسیون مشترک و به دنبال آن آغاز بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران، به پس از جلسات رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم موکول می‌شود.

گفتنی است روز دوشنبه مجتبی توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس از انتقادات جدی وزیر پیشنهادی ارتباطات به طرح صیانت خبر داد و  گفت: زارع پور معتقد است «ما باید مثل همه کشورهایی که مردم برایشان مهم هستند عمل کنیم و باید اقدام عالمانه صورت گیرد. اما آیا راهی که رفته‌ایم درست بوده است؟ قطعا اشکالاتی به این طرح (صیانت) وارد است. من هم منتقد آن هستم و در کمیسیون ویژه نظراتم را خواهم گفت. ما نباید مردم را بی‌اعتماد کنیم زیرا خیلی مباحث نتیجه بی‌اعتمادی مردم است. اولین مشکل دولت جدید در حوزه فناوری اطلاعات هم دیوار بی‌اعتمادی بین مردم و مسئولین است. مردم به سیاست و محصولاتمان بی‌اعتمادند.»

تیتر یک
  • بایدن، یک رئالیست عملگرا (بخش دوم)

    اقتصادنیوز: تصمیم بایدن برای پایان جنگ آمریکا در افغانستان با نقض هرگونه فرضیه «لیبرال انترناسیونالیستی» همراه بود و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما