طبیعت ممسنی همچنان در شعله‌های آتش می‌سوزد

کدخبر: 434236
اقتصادنیوز: فرماندار ممسنی استان فارس گفت: آتشی که از دوشنبه ۲۵ مرداد به جان طبیعت این شهرستان افتاده بود همچنان بعد از چندبار مهار شدن ،مجددا شعله‌ور شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، داوود ایوبی افزود: این آتش از حوالی ساعت ۱۲ ظهر دوشنبه ۲۵ مردادماه ۱۴۰۰ به دلیل سهل انگاری ۴ نفر فرد معتاد به پا شد و به جان طبیعت بکر شهرستان ممسنی افتاد.

وی ادامه داد: این آتش برای بار دوم شامگاه سه شنبه ۲۶ مردادماه مهار شد و اما مجددا  چهارشنبه ۲۷ مردادماه حوالی ساعت ۱۵ در بخشی از این منطقه مجددا شعله‌های آتش بالا گرفت و دوباره نیروهای امدادی و مردمی مجهز به وسایل مورد نیاز و آب برای کنترل اوضاع توسط بالگرد به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه تمام عوامل مدیریتی نیز در منطقه مستقر و در حال رصد مستمر شرایط هستند،گفت: بعد از بروز این آتش سوزی نیروهای امدادی و دوستداران طبیعت برای بار اول حوالی ساعت ۱۹ دوشنبه ۲۵ مردادماه موفق به کنترل آتش شدند اما متاسفانه وزش باد شدید آتش را مجددا به جان طبیعت منطقه انداخت.

فرماندار شهرستان ممسنی با بیان اینکه عاملان این آتش سوزی به دستگاه قضا معرفی شدند، اضافه کرد: آتش همچنان در مناطق جنگلی و مرتعی کوه کنارک و روستای دره مارو این شهرستان ادامه دارد.

شهرستان ممسنی به مرکزیت نورآباد در غرب فارس است و مرکز آن با شیراز حدود ۱۵۸ کیلومتر فاصله دارد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما