وحشت آمریکا از حمله احتمالی داعش

کدخبر: 435078
اقتصاد نیوز : مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: خطر حمله احتمالی داعش در افغانستان همچنان آمریکا را تهدید می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  امروز (یکشنبه) جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد خطر حمله احتمالی داعش در افغانستان همچنان آمریکا را تهدید می‌کند.

 پایگاه خبری هیل وابسته به کنگره آمریکا گزارش داد، وی در ادامه افزود جلوگیری از چنین حملاتی در حال حاضر و تا هر وقت آمریکا در خاک افغانستان است اولویت اول این کشور محسوب می‌شود و آمریکا همه اقدامات لازم را برای جلوگیری از چنین رویدادهایی انجام خواهد داد.

جیک سالیوان خطر حملات تروریستی داعش در خاک افغانستان را بسیار جدی، واقعی، حاد و پایا دانست.

وی در ادامه انتقال آمریکایی‌ها به فرودگاه کابل را یک چالش لجیستیک خواند و عنوان کرد: «وضعیت در افغانستان غم‌انگیز است و ما در تلاش هستیم تا راهی امن برای غیرنظامیان ازجمله افغانستانی‌هایی که با ما کار کردند باز کنیم.»

در آخر سالیوان با خط و نشان کشیدن برای طالبان گفت که نیرو‌های آمریکایی و شهروندان افغان که با این کشور همکاری داشته‌اند باید در امنیت از افغانستان خارج شوند و در صورت مخدوش شدن این امنیت یا مداخله در عملیات آمریکا، طالبان با پاسخ سریع و قاطع آمریکا روبه‌رو خواهد شد.

اظهارات سالیوان درپی اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها است که اعلام کرده‌اند ارتش آمریکا به خاطر احتمال وقوع حملات تروریستی مجبور شده است تا مسیر انتقال افراد به فرودگاه بین‌المللی کابل را تغییر دهد.

یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا و همچنین یکی از دیپلمات‌های ارشد این کشور در مصاحبه با سی‌ان‌ان احتمال وقوع چنین حملاتی را بسیار بالا پیش‌بینی کرده‌اند.

روز شنبه پنتاگون اعلام کرد ۱۷ هزار نفر طی هفته گذشته و ۲۲ هزار نفر از ماه ژوئیه از افغانستان خارج شده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما