گفت‌وگوی ضد ایرانی وزیر دفاع آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی

کدخبر: 435914
اقتصاد نیوز : «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که به واشنگتن سفر کرده با «لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر دفاع آمریکا طی دیدار در پنتاگون درباره پاره‌ای از مسائل از جمله برنامه هسته‌ای ایران، همکاری‌های امنیتی واشنگتن-تل‌آویو و همچنین حفظ برتری نظامی تل‌آویو در منطقه صحبت کردند.

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که به واشنگتن سفر کرده با «لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده دیدار کرد.

طبق بیانیه پنتاگون، آستین در دیدار خود با نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر تعهد آمریکا به امنیت اسرائیل تاکید کرد.

بر این اساس، وزیر دفاع آمریکا و بنت در مورد آنچه که «تهدیدهای برنامه هسته‌ای ایران و حمایت از تروریسم و ​​تجاوز دریایی» ادعا شد، بحث و تبادل نظر کردند.

در این بیانیه آمده است: «آستین و بنت توافق کردند در زمینه پدافند هوایی و موشکی و مقابله با سیستم‌های هواپیماهای بدون سرنشین همکاری کنند. آستین همچنین بر تعهد ایالات متحده برای دستیابی به ثبات گسترده‌تر در خاورمیانه تاکید کرد».

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی نیز با صدور بیانیه‌ای درباره این دیدار گفت: «مجموعه‌ای از مسائل منطقه‌ای، دیپلماتیک و امنیتی، به ویژه راه‌های جلوگیری از تجاوز منطقه‌ای ایران و پیشرفت برنامه هسته‌ای آن مورد بحث قرار گرفت».

بر این اساس، بنت از آستین برای همکاری نزدیک اسرائیل و آمریکا در حوزه امنیتی تشکر و تاکید کرد که در کنار اتحاد استراتژیک بین واشنگتن و تل‌آویو، این رژیم بر حق خود برای حفظ برتری امنیتی در خاورمیانه پافشاری می‌کند و به انجام همه اقدامات لازم در این زمینه ادامه خواهد داد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین در دیدار با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا گفت: «اسرائیل هیچ متحدی قابل اعتمادتر از آمریکا ندارد». (جزئیات بیشتر)

کابینه جدید رژیم صهیونیستی از زمان آغاز به کار در ماه‌های اخیر، تلاش خود را به کار گرفته  تا با فرستادن مقام‌های رژیم صهیونیستی به ایالات متحده و دیدار با مقام‌های آمریکایی و کشورهای امضاکننده برجام، از احیای توافق هسته‌ای ایران جلوگیری کنند.

تیتر یک
  • نقشه بازار سهام امروز بر مبنای ارزش معاملات؛

    امروز دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ برای چهارمین روز متوالی پول حقیقی از بازار خارج شد. در ۴ روز اخیر در مجموع ۲ هزار و ۵۰…

از دست ندهید
بلیط هواپیما