خبر وزارت دفاع ترکیه از آغاز روند خروج نیروهای مسلح از افغانستان

کدخبر: 435988
اقتصاد نیوز : وزارت دفاع ترکیه در رابطه با ماموریت نیروهای مسلح از سال ۲۰۰۲ در چارچوب توافق‌های دوجانبه با سازمان ملل متحد و ناتو برای کمک به تامین صلح، آرامش و ثبات مردم افغانستان که از پیوندهای تاریخی و فرهنگی با ترکیه برخوردار است، بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری آناتولی اعلام کرد، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد روند خروج نیروهای مسلح‌ از افغانستان در نتیجه تماس‌های مختلف و ارزیابی شرایط فعلی، آغاز شده است.

وزارت دفاع ترکیه در رابطه با ماموریت نیروهای مسلح از سال ۲۰۰۲ در چارچوب توافق‌های دوجانبه با سازمان ملل متحد و ناتو برای کمک به تامین صلح، آرامش و ثبات مردم افغانستان که از پیوندهای تاریخی و فرهنگی با ترکیه برخوردار است، بیانیه‌ای منتشر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: پس از اعلام آمریکا و ناتو مبنی بر خروج از افغانستان، همانگونه که پیش از این نیز عنوان کرده بودیم «ترکیه مادامی که مردم افغان بخواهند، در کنار آنها خواهد بود»، در صورت تامین شرایط لازم همانند ۶ سال گذشته به ایفای مسؤولیت خود برای اداره فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در امنیت و با استانداردهای بین‌المللی ادامه خواهیم داد.

وزارت دفاع ترکیه تاکید کرد: در این راستا هرج و مرج در فرودگاه حامد کرزی با سربازان سایر کشورها برطرف شده و روند فعالیت فرودگاه با برقراری امنیت در حال انجام است.

در بخش دیگر بیانیه وزارت دفاع ترکیه تصریح شد: تا کنون ۱۱۲۹ نفر از شهروندمان با هواپیماهای نظامی از افغانستان خارج شده‌اند.

در این بیانیه همچنین تاکید شد: روند خروج نیروهای مسلح ترکیه از افغانستان در نتیجه تماس‌های مختلف و ارزیابی شرایط فعلی، آغاز شده است. سربازان سرفراز از انجام

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما