آمادگی طالبان برای کنترل فرودگاه کابل پس از خروج نیروهای آمریکایی

کدخبر: 436764
اقتصاد نیوز : یک مقام گروه طالبان به خبرگزاری رویترز گفته است که کارشناسان فنی و مهندسان این گروه آماده‌اند تا پس از خروج نیروهای آمریکایی، کنترل فرودگاه کابل را برعهده بگیرند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، طالبان اعلام کرده کارشناسان فنی و مهندسان این گروه آمادگی دارند تا پس از خروج نیروهای آمریکایی، کنترل فرودگاه کابل را برعهده بگیرند.

یک مقام گروه طالبان به خبرگزاری رویترز گفته است که کارشناسان فنی و مهندسان این گروه آماده‌اند تا پس از خروج نیروهای آمریکایی، کنترل فرودگاه کابل را برعهده بگیرند.

این مقام طالبان گفته است: «ما منتظر خروج آمریکایی‌هایی هستیم تا کنترل کامل را به دست آوریم.» به‌گفته‌ او، طالبان امیدوارند که بتوانند در چند روز آینده دولت خود را تشکیل بدهند.

پیش از این گزارش شده بود که طالبان از ترکیه به‌خاطر مدیریت فرودگاه کابل کمک خواسته است. رییس‌جمهور ترکیه چند روز پیش گفت که تا کنون هیچ تصمیمی در پاسخ به این خواست طالبان نگرفته‌اند.

روز گذشته یک رسانه‌ انگلیسی زبان گزارش کرد که براساس توافق طالبان و ترکیه، قرار است ترکیه و قطر به‌صورت مشترک فرودگاه کابل را مدیریت کنند.

براساس این توافق، ترکیه امنیت فرودگاه کابل را از طریق یک شرکت امنیتی خصوصی تأمین خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما