اردوغان: ارتباط با طالبان برای جلوگیری از افزایش مهاجرت باید حفظ شود

کدخبر: 439251
اقتصاد نیوز : هایکو ماس وزیر خارجه آلمان نیز شب گذشته در یک کنفرانس خبری با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود در خصوص وضعیت بشر دوستانه در افغانستان گفت: ما با یک بحران بشر دوستانه بزرگ در افغانستان روبه رو هستیم که باید جلوی آن را بگیریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در تماس با نخست وزیر ایتالیا گفت که ارتباط با طالبان باید حفظ شود وگرنه مهاجرت از افغانستان افزایش خواهد یافت.

به گزارش شبکه تی‌آرتی، اردوغان در گفت و گوی تلفنی با ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا علت حفظ ارتباط با طالبان را تضمین ارائه کمک بشر دوستانه به افغانستان مطرح کرد تا با این کار مهاجرت به اروپا از طریق ترکیه افزایش پیدا نکند.

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان نیز شب گذشته در یک کنفرانس خبری با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود در خصوص وضعیت بشر دوستانه در افغانستان گفت: ما با یک بحران بشر دوستانه بزرگ در افغانستان روبه رو هستیم که باید جلوی آن را بگیریم.

وزیر خارجه آلمان در مورد ارائه کمک به افغانستان از طریق نهادهای زیر نظر سازمان ملل اعلام آمادگی کرد و افزود: برای ارسال کمک بشردوستانه به افغانستان باید با طالبان همکاری کنیم.

همچنین اردوغان در مورد انتخابات در لیبی به دراگی گفت که ترکیه از انتخابات به موقع در لیبی حمایت می‌کند در حالیکه آنکارا تمرین و مشاوره را تنها به نیروهای قانونی در این کشور به درخواست دولت رسمی آنها ارائه کرده است. 

تیتر یک
  • رکوردزنی تامین کسری بودجه در هفته هفدهم

    افزایش نرخ سود در بازار حراج اوراق بدهی موجب شد تا هفته هفدهم رکورد حجم معاملات در بازار اولیه حراج اوراق بدهی را به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما