چهار فایده چای نعناع؛ از کاهش وزن تا خواب راحت

کدخبر: 439375
اقتصادنیوز : نعناع یکی از گیاهان پرفایده‌ای است که هم از آن به عنوان رایحه‌دهنده استفاده می‌کنند و هم خاصیت دارویی آن را مدنظر قرار می‌دهند و در محصولات درمانی و زیبایی به کار می‌برند. علاوه بر این، بسیاری از مردم نعناع را به عنوان یک چای طراوت‌بخش و بدون کافئین مصرف می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛ مصرف چای نعناع یک راه عالی برای بهره‌مندی از خواص درمانی نعناع به شمار می‌رود. چای نعناع را اغلب به دلیل طعم مطلوب آن می‌نوشند؛ اما جالب است بدانید این نوشیدنی علاوه بر طعم، فواید دیگری نیز برای سلامتی دارد. برای آگاهی از دیگر خواص بهبوددهنده این نوشیدنی بدون کافئین این مطلب را از دست ندهید.

۱.کاهش وزن
چای نعناع به طور طبیعی فاقد کالری است و دارای طعم شیرین و دلپذیری است که برای کاهش وزن انتخاب هوشمندانه‌ای به‌شمار می‌آید. یک مطالعه روی ۱۳ فرد سالم نشان داد افرادی که کپسول روغن نعناع مصرف می‌کردند، نسبت به کسانی که این کپسول را مصرف نکرده بودند، با کاهش اشتها مواجه شدند.
*البته لازم به ذکر است تحقیقات بیشتری در رابطه با نعناع و کاهش وزن باید صورت گیرد تا به نتایج قطعی‌تری دست یافت.

۲.خواب راحت 
چای نعناع یک انتخاب ایده‌آل قبل از خواب است زیرا به طور طبیعی فاقد کافئین است و به‌عنوان یک ریلکس‌کننده عضلات، در داشتن خوابی آرام به شما کمک می‌کند.

۳.افزایش تمرکز 
نوشیدن چای نعناع به بهبود تمرکز شما کمک می‌کند. یک مطالعه روی ۲۴ جوان سالم نشان داد کسانی که کپسول روغن نعناع مصرف می‌کنند، در آزمو

تیتر یک
  • اتحادهای جدید به مثابه ابزار اعمال قدرت آمریکا در جهان

    ترک خاک افغانستان، تاکید بر هدف محوری مهار چین، و در اولویت قرار گرفتن اتحاد‌های قدیمی آنگلوساکسونی در برابر اتحاد‌های…

از دست ندهید
بلیط هواپیما